Торговий дефіцит в Україні знизився - Качка
1.6 C
Киев
26.01.2021
Новини України

Торговий дефіцит в Україні знизився — Качка

Торговий дефіцит в Україні знизився - Качка

Фото: Facebook/Taras Kachka

Скорочення торгового дефіциту більш ніж удвічі є позитивним особливо в кризовий рік. Також в Україні зріс експорт.

 

Торговий дефіцит України в 2020 році в порівнянні з 2019-м знизився більше, ніж в два рази. У кризовий рік такий показник є непоганим, написав на своїй сторінці в Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Качка.

 

«Зазвичай ми оцінюємо експорт в доларах США. А в доларах експорт за цілий рік склав 49,32 млрд доларів, на 1,70% менше, ніж за 2019 рік. У кризовий рік такий показник є зовсім непоганим. Особливо ж позитивним є скорочення торгового дефіциту більш ніж удвічі», — повідомив Качка.

 

При цьому позитивним він назвав скорочення торгового дефіциту більш ніж удвічі: «Із 10,22 млрд доларів мінуса 2019-го залишилося 4,9 млрд».

 

Качка звернув увагу і на зростання експорту. У грудні в порівнянні з попереднім місяцем експорт зріс на 150 млн доларів. І на 760 млн більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

 

«Секрет грудневих цифр досить простий — в усьому світі шаленими темпами зростають ціни на метал і на руду. Експорт по 72-й групі в грудні склав 715 млн доларів (в листопаді це було 572 млн і в грудня 2019 — 522 млн)», — підкреслив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

 

Також він зазначив, що через скорочення врожаю, фізичний експорт зернових виявився меншим, ніж в минулому році, але це зменшення фізичного експорту компенсовано зростанням ціни.

 

«Зернові, де домінують кукурудза, пшениця і ячмінь, принесли нам в 2020-у 9,42 млрд доларів. Це на 2,29 відсотка менше, ніж за 2019-й», — додав Тарас Качка.

 

Напередодні повідомлялося, що Україна скоротила експорт всього на 1,7% в кризу.

Нагадаємо, що названа причина падіння експорту України в ЄС.

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар