Трамп має намір помилувати самого себе - NYT
-0.3 C
Киев
23.01.2021
Новини світу

Трамп має намір помилувати самого себе — NYT

Трамп має намір помилувати самого себе - NYT

Фото: Joshua Roberts / Reuters Президент США Дональд Трамп

Вперше американський лідер заговорив про свій намір після президентських виборів, які відбулися 3 листопада 2020 року.

 

Чинний президент США Дональд Трамп розглядає й обговорює з помічниками можливість помилування самого себе до відходу з посади глави держави. Про це в четвер, 7 січня, повідомила газета The New York Times.

 

Відзначається, що після виборів 3 листопада голова Білого дому кілька разів заявляв найближчому оточенню, що хоче помилувати себе в останні дні президентського терміну, однак не впевнений, чи слід йому так чинити.

 

При цьому деякі джерела газети припускають, що Трамп уже готується зробити цей крок — після заворушень у будівлі Капітолію.

 

Водночас у матеріалі не вказано, яких звинувачень побоюється американський лідер.

 

За даними NYT, раніше жоден президент США не оголошував про власне помилування, тому такий крок Трампа, якщо він його зробить, створить «небезпечний прецедент». Крім того, уточнили автори статті, президентське помилування поширюється тільки на ті злочини, в яких людину звинуватила федеральна влада країни, а не влада штатів.

 

Нагадаємо, напередодні Сенат і Палата представників Конгресу США затвердили перемогу демократа Джозефа Байдена на президентських виборах. Таким чином, остаточно закриті конституційні можливості для будь-якого оскарження результатів виборів.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар