Трамп вимагав "знайти" голоси у Джорджії - ЗМІ
-17 C
Киев
19.01.2021
Новини світу

Трамп вимагав «знайти» голоси у Джорджії — ЗМІ

Трамп вимагав "знайти" голоси у Джорджії - ЗМІ

Розмова Трампа і Раффенспергера тривала протягом години

Дональд Трамп переконаний, що переміг Джо Байдена у Джорджії з перевагою в «сотні тисяч голосів».

 

Чинний президент США Дональд Трамп під час телефонної розмови вимагав від держсекретаря штату Джорджія Бреда Раффенспергера перерахувати голоси і «знайти» для нього 11 780 голосів. Про це 3 січня повідомляє газета The Washinghton Post із посиланням на аудіозапис розмови американського лідера із представниками влади Джорджії, який опинився в розпорядженні видання.

 

Стверджується, що розмова тривала протягом години. В ході бесіди Трамп кілька разів змінював тон щодо однопартійця Раффенспергера, спілкуючись з ним то у схвальній формі, то розпливчасто погрожуючи за невиконання прохання. Президент переконував Раффенспергера провести перерахунок голосів у ключовому штаті, який би міг привести до його перемоги навіть із різницею в один голос.

 

«Дивись. Усе, що я хочу, — це знайти 11 780 голосів (Байден обійшов Трампа на 11 779 голосів — ред.). Тому що ми виграли цей штат», — говорив президент США.

 

У свою чергу Раффенспергер і його юристконсульт Раян Джермані запевняли Трампа, що той має неправдиві дані та переконував його в точності результату підрахунку голосів у штаті. Але Дональд Трамп у це не повірив.

 

«Це неможливо, щоб я програв у Джорджії. Неможливо. Ми виграли штат із перевагою в сотні тисяч голосів», — говорив Трамп у бесіді.

 

У неділю, до виходу матеріалу, президент США у Twitter розповів про бесіду з Раффенспергером. Він зазначив, що цей чиновник «або не хотів, або не міг відповідати стосовно питань щодо «бюлетенів під столом, знищення бюлетенів, голосування тих, хто не проживає у штаті, і мертвих душ».

 

 

Як відомо, голоси у Джорджії перераховували тричі, і щоразу з’ясовувалося, що Байден обійшов Трампа з незначним відривом. У результаті Байден отримав усіх 16 вибірників від Джорджії.

 

Напередодні стало відомо, що в Конгресі США не менше 140 республіканців мають намір проголосувати проти підсумків голосування колегії вибірників на виборах президента США. Але ця ініціатива не має шансів на успіх і лише на кілька годин відстрочить оголошення Байдена переможцем виборів.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар