18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Троє суддів КСУ залишили засідання після візиту представника президента, – ЗМІ

Троє суддів КСУ залишили засідання після візиту представника президента, – ЗМІ

Федір Веніславський

Імовірно, в суді з’явився представник президента у КСУ Федір Веніславський

Конституційний Суд України оголосив перерву через появу представника президента Федора Веніславського, після чого троє суддів покинули засідання. Про це повідомляє УНН із посиланням на власне джерело в КСУ.

Зазначається, що вранці троє суддів КСУ вимагали відвід судді Сергія Саса від розгляду проекту рішення щодо трактування окремих положень Конституції (який і є автором проєкту рішення про розгляд). При цьому причиною необхідності відводу називали упередженість Саса та його публічні заяви.

За даними співрозмовника видання, суддя Сас особисто написав заяву про самовідвід, проте інші судді не підтримали такої ініціативи й після цього троє не прийшли на засідання. «Це сталося одразу після того, як до суду завітав Федір Веніславський. Зазначені судді дали гарантії, щодо їх лояльності та безхмарної роботи по відношенню до влади. Сьогодні повинно було розглядатися питання щодо землі, але три судді КСУ — Василь Лемак, Олег Первомайський та Віктор Колісник, не прийшли на засідання. Цього було достатньо, щоб зірвати кворум», – сказав інформатор.

Водночас вказується, що причиною рішення суддів стала необхідність зриву роботи КСУ. «Причина в тому, щоб не дати суду працювати над мовним питанням, земельним. Зазначу, що суддя Сергій Головатий захворів ще зранку й у нього насправді були симптоми. Точніше, вони зранку працювали, ніби ніяких хвороб не було. Вони просто не прийшли, адже завітав до КСУ представник президента Веніславський. Говорять, що окремі з них вже на лікарняному”, – висловився співрозмовник.

Раніше повідомлялося, що Конституційний суд України оголосив перерву в справі про тлумачення окремих положень Основного Закону в питанні землі. Відповідне рішення прийняли через відсутність необхідної кількості учасників зборів.

Источник

Залишити коментар