11.6 C
Киев
30.03.2021
Новини України

Тупицький скликає КСУ через указ Зеленського

Тупицький скликає КСУ через указ Зеленського

Фото: facebook.com/ConstitutionalCourtofUkraine В КСУ, очевидно, не визнають укази Зеленського

Днями Зеленський видав указ, яким скасував призначення Тупицького і Касмініна суддями КСУ за квотою Януковича.

 

«Звільнений» указом президента Володимира Зеленського голова Конституційного Суду Олександр Тупицький скликає 12 квітня спеціальне засідання КСУ. Про це йдеться в Facebook суду, оскільки його сайт вже три дні не працює.

«Повідомляємо про скликання спеціального пленарного засідання Конституційного Суду України на 12 квітня 2021 рік», — йдеться в повідомленні.

 

В опублікованому документі говориться, що на засіданні буде розглядатися питання звільнення Тупицького і судді Олександра Касмініна на підставі указу Зеленського.

 

Як повідомлялося, 27 березня Зеленський видав указ, яким скасував укази колишнього президента Віктора Януковича про призначення Тупицького і Касмініна суддями Конституційного Суду.

 

Нагадаємо, в кінці грудня президент Володимир Зеленський відсторонив голову КСУ від посади «заради відновлення справедливості і вирішення конституційної кризи». А 26 лютого президент повторно відсторонив голову КСУ ще на місяць.

 

Своєю чергою, КСУ визнав указ Зеленського перевищенням повноважень. Судді прийшли до висновку, що Тупицький має продовжувати виконувати свої службові обов’язки. Проте, в будівлю суду його не пускають. Пізніше в КСУ заявили, що Тупицький продовжує працювати, хоч і дистанційно.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар