Туреччина і Греція відновили переговори про морські кордони
9.4 C
Киев
04.03.2021
Новини світу

Туреччина і Греція відновили переговори про морські кордони

Туреччина і Греція відновили переговори про морські кордони

Греція і Туреччина відновили переговори щодо морських кордонів

Країни припинили переговори в 2016 році через заперечення з боку Афін із приводу змісту.

 

Туреччина і Греція в понеділок, 25 січня, відновили переговори про територіальні претензії. Про це повідомляє Hurriyet.

 

З 2002 до 2016 року Анкара і Афіни провели 60 раундів переговорів, які потім призупинили через заперечення грецькою стороною з приводу змісту. Двосторонні переговори тривали у формі політичних консультацій, але не дійшли до питання розвідки корисних копалин.

 

Так, Греція хоче тільки вирішити питання демаркації морських зон в Егейському та Східному Середземномор’ї. У свою чергу Туреччина заявляє, що слід вирішити всі питання, включаючи повітряний простір і статус деяких Егейських островів.

 

Крім того, Туреччина звинуватила Грецію у мілітаризації Егейських островів на порушення міжнародних і двосторонніх угод. При цьому Греція заперечує претензії Туреччини і стверджує, що єдиною проблемою між країнами є делімітація на морі.

 

Минулого тижня прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив, що не обговорюватиме питання, які вважає суверенними правами. Якщо обидві сторони не зможуть домовитися, вони повинні принаймні домовитися про спосіб передачі спору в міжнародний судовий орган, вважає політик.

 

Раніше Туреччина відновила сейсморозвідку в спірних водах Середземномор’я, але її судно повинно було працювати до 14 листопада.

 

Перед цим фрегат Греції видворив турецьке судно із спірних вод у Середземномор’ї. Турецький корабель проводив сейсморозвідувальні роботи в регіоні, який Греція вважає своїм континентальним шельфом.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар