Туреччина відновила сейсморозвідку в Середземномор'ї
13.3 C
Киев
26.09.2022
Новини світу

Туреччина відновила сейсморозвідку в Середземномор’ї

Туреччина відновила сейсморозвідку в Середземномор'ї

Туреччина відновила дослідження в Східному Середземномор’ї

Греція обурена діями Туреччини, але в турецькому МЗС називають претензії Греції «необґрунтованими» і «максималістськими».

 

Турецьке судно продовжить сейсмологічну розвідку в спірних водах, у Греції висловили обурення рішенням Туреччини. Про це повідомляє Kathimerini в понеділок, 2 листопада.

 

Туреччина видала нове оповіщення Navtex про роботу її судна в період від 1 до 14 листопада.

 

У свою чергу в МЗС Греції засудили цей крок і закликали негайно відкликати судно.

 

«Видавши новий незаконний Navtex на період від 1 до 14 листопада, у якому йдеться про зону в межах грецького континентального шельфу, Туреччина ще раз підтвердила, що досі ігнорує фундаментальні принципи міжнародного законодавства… і діє всупереч як закликам міжнародної співльноти, так і висновкам останнього саміту Європейської Ради в жовтні», — сказано в заяві грецького МЗС.

 

Тоді турецьке МЗС назвало претензії Греції «необґрунтованими» і «максималістськими».

 

«Туреччина продовжуватиме свою діяльність у цьому районі в рамках своїх прав, що випливають з міжнародного законодавства. Туреччина готова співпрацювати з Грецією і вирішити питання в рамках діалогу. Але ми, безумовно, й надалі захищатимемо легітимні права й інтереси Туреччини та Турецької Республіки Північного Кіпру», — сказано в заяві Туреччини.

 

Нагадаємо, що раніше фрегат Греції видворив турецьке судно зі спірних вод у Середземномор’ї. Турецький корабель проводив сейсморозвідувальні роботи в регіоні, який Греція вважає своїм континентальним шельфом.

 

Також повідомлялося, що Греція і Туреччина скасували морські військові навчання. Так країни вирішили знизити рівень напруженості в регіоні через спірний шельф у Середземному морі.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар