-7.8 C
Киев
20.02.2021
Новини світу

Туреччина відправила судно в Егейське море, незважаючи на протест Греції

Туреччина відправила судно в Егейське море, незважаючи на протест Греції

Фото: euractiv.com Судно Cesme займеться океанографічними дослідженнями

Анкара відправляє своє наукове судно в міжнародні води. Афіни заявляють, що відповідальність за видачу морських попереджень у цьому районі лежить на Греції.

 

Військово-морські сили Туреччини заявили, що дослідницьке судно Çeşme два тижні проводитиме гідрографічні дослідження в Егейському морі. Греція у зв’язку з цим висловила протест, пише Euractiv.

 

Турецький корабель вивчатиме надра з 18 лютого по 2 березня в районі міжнародних вод. Там обидві країни мають свої потенційні інтереси.

 

«Це непотрібний крок, який не сприяє позитивним настроям», — заявив офіційний представник уряду Греції Христос Тарантіліс.

 

Що стосується Туреччини, то вона вважає, що район, який цікавить її, знаходиться в міжнародних водах, і океанографічні дослідження не мають відношення до суперечки із приводу континентальних шельфів.

 

В Анкарі підкреслили, що Çeşme проводитиме точно такі ж наукові дослідження, що й недавно там же проводила Греція. При цьому, додали турецькі дипломати, наукові огляди дозволені між двома країнами спеціальною угодою 1976 року.

 

В Афінах відповіли, що, незважаючи на те, що турецьке судно перебуватиме в міжнародних водах, відповідальність за видачу морських попереджень у цьому районі Егейського моря лежить саме на Греції.

 

Як повідомлялося раніше, Туреччина і Греція відновили переговори про морські кордони. З 2002 до 2016 року Анкара і Афіни провели 60 раундів переговорів, які потім призупинили через заперечення грецької сторони. Греція хоче вирішити питання демаркації морських зон в Егейському морі. Туреччина ж звинуватила Грецію у мілітаризації Егейських островів.

 

Додамо, що в Егейському морі сталася серія землетрусів. Епіцентр першого підземного поштовху знаходився в морі в 46 кілометрах на північний захід від острова Лесбос.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар