Турецька ліра впала до нового мінімуму
26.9 C
Киев
19.08.2022
Новини світу

Турецька ліра впала до нового мінімуму

Турецька ліра впала до нового мінімуму

Ліра тримає падіння

Рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило прогноз за кредитними рейтингами Туреччини до «негативного».

 

Турецька ліра встановила новий історичний мінімум, коли вранці в понеділок, 13 грудня, впала до 14,99 за долар. Водночас ліра подешевшала одразу на 7%, повідомляє Deutsche Welle.

 

Протягом дня ліра дещо відіграла падіння та закріпилася на позначці 14,33 до долара, хоча вартість валюти не припиняє коливатися.

 

Зазначається, що лише за останній місяць ліра втратила майже 30% вартості і понад 43% з початку року. Річна інфляція за підсумками листопада була 21,3%, це знизило купівельну спроможність турків.

 

Як пише видання, до падіння ліри привело очікування чергового цього тижня зниження центробанком облікової ставки на 1 п.п. — до 14%, учасники ринку розцінюють це як продовження втручання президента країни Реджепа Ердогана в політику регулятора.

 

Сам Ердоган, який був призначив зятя міністром фінансів, вважає, що зниження відсоткових ставок — це ключовий чинник економічного зростання. Він також стверджує, всупереч широкій економічній думці, що високі відсоткові ставки сприяють інфляції. Більшість центральних банків знижують відсоткові ставки, щоб мати змогу стимулювати зростання, якщо інфляція низька, і підвищувати їх, якщо є необхідність стримати інфляцію.

 

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings відреагувало на відмову Центробанку підвищувати облікову ставку і знизило до «негативного» прогноз за кредитними рейтингами Туреччини. Довгострокові рейтинги залишилися на колишньому рівні: В+ за зобов’язаннями в іноземній валюті і ВВ- у національній.

 

Нагадаємо, наприкінці листопада заява Ердогана про намір виграти власну «економічну війну за незалежність» обвалила курс турецької ліри. Також повідомлялося, що курс турецької ліри впав удвічі з початку року.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар