Турецькі судна непогоджено зайшли у води Греції
23.7 C
Киев
25.06.2021
Новини світу

Турецькі судна непогоджено зайшли у води Греції

Турецькі судна непогоджено зайшли у води Греції

Фото: Ekathimerini (архивное фото) Турецькі судна без дозволу увійшли в територіальні води Греції

У грецькі територіальні води зайшли турецькі рибальські човни. Інцидентом займалася грецька берегова охорона, але флот теж привели в готовність.

 

У грецькі територіальні води на південь від острова Гавдос біля західного Криту без дозволу зайшли турецькі рибальські човни. Про це повідомляє Ekathimerini в четвер, 20 травня.

 

Це перші турецькі судна в західній частині Криту, відзначає видання, але докладнішої інформації про вторгнення поки немає. Інцидентом займалася грецька берегова охорона, проте флот теж привели в готовність.

 

Ситуацію розглядають як пряме порушення грецьких прав у виключній економічній зоні, але це так само небезпечно з двох причин: по-перше, тому що мова йде про спробу піддати сумніву суверенітет у районі, де Греція має беззаперечний суверенітет, оскільки цей район не входить у турецько-лівійську морську угоду, яку Афіни все одно відкидають. Водночас поява турецьких риболовецьких суден у водах Гавдосу розглядають як намір викликати сумнів щодо права острова на територіальні води.

 

Нагадаємо, що восени 2020 року Туреччина почала сейсмічні роботи в Середземномор’ї — для цього використовували судно Oruc Reis, що здатне проводити дослідження шельфу на глибині від 8 тисяч до 15 тисяч метрів.

 

У свою чергу, ЄС закликав Туреччину відмовитися від геологорозвідки в спірних водах. Лідери Євросоюзу закликали країну «працювати над пом’якшенням напруженості на постійній та стабільній основі».

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар