-11.7 C
Киев
07.02.2021
Всі новини Новини України

У Миколаєві агенти ФСБ готували диверсії: СБУ накрила мережу колишніх розвідників

Викрито та припинено діяльність агентурної мережі ФСБ РФ, яка діяла на території Київської, Одеської, Миколаївської, Житомирської та Чернігівської областей. До її складу входили колишні спецпризначенці військової розвідки.


Контррозвідники СБУ викрили та припинили діяльність агентурної мережі ФСБ Росії, яка діяла на території Київської, Одеської, Миколаївської, Житомирської та Чернігівської областей, — повідомляє пресцентр відомства.

Правоохоронці встановили, що громадян України завербували, щоб вони виконували розвідувальні завдання кадрових співробітників ФСБ Вадима Даутова та Дениса Собка.

“Зокрема, російські агенти готували диверсійні операції. Їм було доручено створити умови для здійснення диверсій на території Миколаївської області – сприяти проникненню диверсійно-розвідувальних груп із тимчасово окупованих територій та організовувати спеціальну підготовку підібраних осіб. Серед об’єктів посягань – бойові літаки Збройних Сил на аеродромі «Кульбакіно»” — наголошують у пресцентрі спецслужби.

Агенти ФСБ збирали інформацію про місцезнаходження та переміщення українських Збройних Сил, кадровий склад та оперативно-службову діяльність Головного управління розвідки Міністерства оборони, Сил спеціальних операцій, Штабу ВМС, 73-го Морського центру спеціальних операцій ЗСУ, їх міжнародної взаємодії з іноземними партнерами, тощо.

Агенти проводили вербувальну роботу і серед високопосадовців ЗСУ задля виконання своєї роботи.
У ході обшуків співробітники спецслужби вилучили склад зброї і боєприпасів:
— 4 одиниці АК-74;
— 2 пістолети;
— 2 РПГ;
— 44 гранати;
— понад 4 тисячі набоїв різного калібру;
— близько 3 кілограми тротилу.

Щодо викритих агентів наразі здійснюються процесуальні заходи за статтями про державну зраду, створення терористичної групи та незаконне поводження зі зброєю.

Джерело

Залишити коментар