СБУ затримала на кордоні дипломатів-контрабандистів. «Зеленим коридором» вони намагалися вивезти 16 кілограм золота та майже 9 тисяч блоків цигарок - Европа Онлайн
6.3 C
Киев
12.04.2021
Всі новини Новини України

Українських посадовців МЗС затримали з контрабандою сигарет й 16 кілограмами золота — СБУ

В останні вихідні лютого цього року, СБУ вдалось затримати вантажівку контрабандистів-дипломатів МЗС на митному посту «Ягодин».

Про це повідомила пресслужба СБУ

На цих вихідних Служба безпеки затримала на митному посту «Ягодин» вантажівку з дипномерами. А в ній виявилася не дипломатична пошта, а цигарки, золоті прикраси і готівка в різних валютах. Ось так українські дипломати з МЗС погоріли на контрабанді.

Користуючись привілеями «зеленого коридору», дипломати намагалися провести до Євросоюзу заборонені товари. Тому що партія – явно завелика для власного користування.

Слідчі СБУ повідомили, що у вантажі було: майже 16 кг виробів із золота (орієнтовна вартість 15 млн грн), 8826 блоків цигарок (на 1,5 млн. грн за цінами чорного ринку). А також 140 тис. дол. США, 67,2 тисяч євро і 11,6 тис. польських злотих.

Можна, звісно, припускати, що все це – для потреб іноземних посольств. Але масштаби вивозу до Євросоюзу тих же цигарок свідчать швидше про контрабанду.

Таку схему вивозу організували колишні та нинішні співробітники Міністерства закордонних справ. Підозри фігурантам будуть оголошені після завершення слідчих дій.

Останнім часом контррозвідка Служби безпеки України досить часто блокує контрабанду на кордоні. На цьому тижні СБУ викрила цілу групу контрабандистів. Вони підготували до вивозу в ЄС велику партію старовинних монет, холодної зброї та предметів побуту. Всього – десь на мільйон доларів.

Тут обійшлося без дипломатів. Контрабанду ділки переправляли своїм іноземним замовникам через сервіси міжнародного поштового зв’язку, а в деклараціях відверто брехали. За кордоном цінності розпродавали.

Після експертиз та досудового розслідування СБУ передасть предмети старовини у музейний фонд.

Залишити коментар