Юрій Бойко: ОПЗЖ відновить справедливість у мовному питанні
2.4 C
Киев
06.03.2021
Політика

Юрій Бойко: ОПЗЖ відновить справедливість у мовному питанні

Юрій Бойко: ОПЗЖ відновить справедливість у мовному питанні

Співголова фракції «Опозиційна платформа — За життя» Юрій Бойко
Пресслужба «Опозиційної платформи – За життя»

Поділ громадян України за мовною ознакою має бути припинено. Норми закону, які обмежують використання рідної мови у спілкуванні та здобутті освіти, порушують Конституцію і мають бути скасовані.

Про це в понеділок, 25 січня, на брифінгу у Верховній Раді заявив Співголова фракції «Опозиційної платформи — За життя» Юрій Бойко, передає пресслужба партії.

«Наша фракція на цьому тижні внесе законопроєкт про зміни до Закону «Про загальну середню освіту», щоб прибрати ганебні й антиконституційні вимоги, які забороняють спілкуватися і вчитися рідною мовою. Ми повинні усунути ці перешкоди для людей, тому що це порушує їхні права», – заявив політик.

Парламентар зазначив, що закон, який утискає права людей, прийняла попередня влада. Однак, незважаючи на обіцянки президента Зеленського переглянути мовну політику і дбати про інтереси всіх регіонів, курс на заборони та обмеження триває.

«Закон, який розділяє країну, прийняла попередня влада, але сьогодні він не скасований. Діють жорсткі мовні квоти в ефірах радіо і телебачення. А тепер українських громадян вже почали штрафувати за використання на робочому місці, у сфері послуг будь-якої мови, крім української. Це неприпустимо», – заявив Юрій Бойко.

За словами політика, такий поділ громадян за мовним принципом вносить розкол у суспільство.

«Якщо ще вчора Україна була спільним домом для всіх, то тепер всі поділені на «правильних» і «неправильних». Тепер всі, хто говорить «неправильною» мовою, повинні відчувати себе чужими і безправними у рідній країні», – підкреслив Юрій Бойко.

Співголова партії нагадав, що ОПЗЖ послідовно бореться за мовні права мільйонів російськомовних українських громадян і представників інших національних громад.

«Конституція України прямо забороняє будь-які форми мовної дискримінації. Тому ми будемо наполягати, щоб наш законопроєкт, якій відновлює справедливість і вільне використання російської, угорської, румунської та інших мов нашої багатонаціональної країни, був прийнятий парламентом», – резюмував Співголова фракції ОПЗЖ.

Источник

Залишити коментар