6.3 C
Киев
12.04.2021
Новини світу

В Єгипті знайшли місто, віком понад три тисячі років

В Єгипті знайшли місто, віком понад три тисячі років

Фото: see.news У Єгипті знайдено стародавнє місто

Величезне поселення добре збереглося. Історики стверджують, що археологічні пласти залишалися недоторканими.

 

У пісках на півдні Єгипту археологи виявили загублене місто, віком близько 3,4 тисячі років. Екперти стверджують, що його заснував фараон Аменхотепом III, повідомляє Al Balad.

 

Фараон жив у XIV столітті до нашої ери. Історики кажуть, що місто розвивалося до правління фараона Тутанхамона.

 

«Місто, яке називалося «Вознесіння Атона», було найбільшим адміністративним і промисловим поселенням Єгипту на західному березі Нілу в Луксорі. Уже в ті часи місто було поділене на вулиці, а будинки досягали у висоту трьох метрів. Воно добре збереглося, стіни будинків залишилися майже цілими, а багато приміщень були заповнені начинням, ніби жителі просто пішли, залишивши все на своїх місцях», — зазначив керівник експедиції Захі Хавасс.

 

Вулиці міста оточені будинками, висота стін сягає трьох метрів. Єгиптологи знайшли пекарню і зону для приготування їжі з печами і глиняним посудом.

 

Безліч ливарних форм для виготовлення амулетів та елементів декору, а також інструменти для прядіння і ткацтва говорять про те, що в місті виготовляли прикраси для храмів і гробниць.

 

На одній із знахідок — посудині із сушеним або вареним м’ясом, вагою до десяти кілограмів, є напис: «37 рік, тушковане м’ясо для третього свята Хеб Сед з бійні обори Кха, зроблене м’ясник luwy». Це підтверджує життя міста під час короля Аменхотепа III і його сина Ехнатона.

 

Також у поселенні знайдено величезне кладовище, однак його розміри не визначені.

 

За словами археолога, розкопки почалися у вересні 2020 року з метою знайти похоронний храм Тутанхамона.

 

 

Раніше повідомлялося, що в Ізраїлі випадково знайшли руїни великого міста під час підготовки до будівництва автомагістралі.

 

Знайдено стародавнє біблійне місто Секелаг

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар