В ЄС обіцяли допомогти Україні з вакцинами
-4.1 C
Киев
09.03.2021
Новини України

В ЄС обіцяли допомогти Україні з вакцинами

В ЄС обіцяли допомогти Україні з вакцинами

Урсула фон дер Ляєн і Шарль Мішель направили листа Володимиру Зеленському

Глави Євроради та Єврокомісії направили листа президенту Зеленському щодо перегляду Угоди про асоціацію України з ЄС та промисловий безвіз.

 

Україна може розраховувати на солідарність Євросоюзу в питанні отримання вакцини проти коронавірусу. Про це йдеться в листі президента Європейської ради Шарля Мішеля і президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн президенту України Володимиру Зеленському. Про це в четвер, 21 січня, повідомляє прес-служба ОП.

 

У листі вказується, що ЄС робить кроки для забезпечення якнайшвидшого доступу України до вакцин.

 

Основною темою листа стали підсумки 22 саміту Україна — ЄС, який відбувся 6 жовтня 2020 року у Брюсселі.

 

У листі на ім’я Зеленського йдеться про кроки, зроблені Європейським Союзом для виконання домовленостей, досягнутих під час саміту, а також намічений план взаємодії на поточний рік. Лідери інститутів ЄС висловили сподівання, що 2021 рік у відносинах України та ЄС буде таким же насиченим, як і попередній.

 

Шарль Мішель та Урсула фон дер Ляєн відзначають, що в цьому році почнеться всеосяжний перегляд Угоди про асоціацію. Планується поглиблення галузевого співробітництва, зокрема в цифровій та екологічній сферах. Готується до підписання вже найближчим часом угода про спільний авіаційний простір. Розпочато роботу попередньої оціночної місії ЄС у контексті майбутньої Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції.

 

Європейські лідери наголошують, що ЄС готовий і надалі підтримувати Україну в боротьбі з пандемією COVID-19. Минулого року виділено 190 млн євро, які були спрямовані, зокрема, на придбання медичного обладнання, і перший транш макрофінансової допомоги в обсязі 600 млн євро. Інститути ЄС готові співпрацювати з Україною над виконанням критеріїв для надання другого траншу макрофінансової допомоги.

 

Зазначається, що Євросоюз готовий до подальшої співпраці, зокрема в питаннях, що стосуються боротьби з корупцією і судової реформи.

 

Також президенти Європейської ради та Європейської комісії підтвердили рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, Нормандського формату переговорів, а також дипломатичних зусиль України в контексті незаконної анексії Криму.

 

Раніше в Мінфіні пояснили, що дасть Україні «промисловий безвіз». Зокрема, українські виробники та експортери зможуть маркувати свою продукцію європейським знаком відповідності (РЄ) і вільно продавати її на ринку ЄС.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар