В ЄС оголосили про нові санкції проти Білорусі
23.2 C
Киев
05.08.2021
Без рубрики

В ЄС оголосили про нові санкції проти Білорусі

В ЄС оголосили про нові санкції проти Білорусі

Фото: sputnik.by ЄС ввів санкції проти Білорусі

Рада ЄС опублікувала рішення про введення обмежувальних заходів проти Білорусі з низки причин.

 

Євросоюз у четвер, 24 червня, офіційно затвердив новий пакет санкцій проти Білорусі.

 

Таке рішення прийнято «у відповідь на ескалацію серйозних порушень прав людини в Білорусі та жорстокі репресії щодо громадянського суспільства, демократичної опозиції та журналістів, а також на примусову посадку літака Ryanair у Мінську 23 травня 2021 року і подальше затримання журналіста Романа Протасевича і Софії Сапеги», — йдеться в повідомленні Ради ЄС.

 

Згідно з ним, відтепер будуть заборонені:

 

  • продаж, поставка, передача або експорт обладнання, технологій або ПО, призначених для моніторингу або перехоплення білоруською владою інтернету і телефонного зв’язку;
  • продаж, поставка або передача владі Білорусі предметів подвійного призначення для використання у військових цілях;
  • Європейський інвестиційний банк — фінансування проектів у державному секторі. Країни ЄС будуть зобов’язані обмежити участь у Білорусі багатосторонніх банків розвитку, членами яких вони є.

 

Вводяться додаткові торгові обмеження щодо нафтопродуктів, калійних добрив і товарів для виробництва тютюнових виробів. А також доступ до ринків капіталу Євросоюзу для уряду Білорусі і державних фінансових організацій, встановлюється заборона на страхування і перестрахування білоруського уряду, державних органів і агентств.

 

Раніше повідомлялося, що Євросоюз вводить четвертий пакет санкцій проти Білорусі. Вони торкнуться 86 фізичних осіб і компаній, у тому числі членів сім’ї Олександра Лукашенка.

 

Також США ввели новий пакет санкцій проти компаній і деяких громадян Білорусі. Вашингтон вніс до санкційного списку шість юридичних та 16 фізичних осіб, у тому числі КДБ.

 

Слідом за Євросоюзом і США Британія та Канада також ввели санкції проти Білорусі.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар