В ЄС ще не домовилися про введення COVID-паспортів
23.7 C
Киев
25.06.2021
Новини світу

В ЄС ще не домовилися про введення COVID-паспортів

В ЄС ще не домовилися про введення COVID-паспортів

Данський паспорт вакцинації

Пропуск дозволить вакцинованим і тим, хто одужав від COVID-19, або з негативними результатами тестів легше переміщатися країнами ЄС.

 

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу на зустрічі в Брюсселі у вівторок, 11 травня, не дійшли згоди щодо введення паспортів вакцинації, які давали б безперешкодний в’їзд до держав-членів ЄС, пише Reuters.

 

«Європейські міністри закордонних справ зустрілися, щоб обговорити деталі «зеленого сертифіката», який ЄС має намір ввести в червні, однак у переговорах між Європейською комісією, законодавцями ЄС та урядами ЄС ще не досягнуто згоди», — йдеться в повідомленні видання.

 

Переговори про введення документа про наявність вакцини проводилися перед початком літнього туристичного сезону.

 

Міністр з європейських питань Німеччини Майкл Рот сподівається на вирішення питання найближчими днями.

 

«Це важливо не тільки для країн, які залежать від туризму, але для всіх нас: це чіткий сигнал для свободи пересування і мобільності в Європейському Союзі», — заявив Рот.

 

Відзначається, що введення COVID-паспортів дозволить громадянам, які отримали щеплення від коронавірусу, або мають негативні результати тестів на COVID-19, вільніше їздити в межах ЄС.

 

Тим часом прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні готові ввести будь-яку модель паспорта вакцинації, що дозволить громадянам вільно їздити в країни Європейського Союзу.

 

Раніше країни G20 підтримали створення COVID-паспорта. Сертифікати про наявність імунітету до коронавірусу сприятимуть відновленню світової економіки, заявили в Італії.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар