В Європі іранського дипломата судитимуть за тероризм
1 C
Киев
26.01.2021
Новини світу

В Європі іранського дипломата судитимуть за тероризм

В Європі іранського дипломата судитимуть за тероризм

Фото: facebook.com/HACCUkraine В Європі судитимуть дипломата з Ірану за тероризм

Дипломата і ще трьох іранців звинувачують у плануванні вибуху бомби на мітингу у Франції в 2018 році.

Суд в Антверпені, Бельгія, буде судити дипломата з Ірану і трьох його співгромадян за звинуваченням у плануванні вибуху бомби на мітингу опозиційної групи у Франції в 2018 році. Про це повідомляє Reuters в п’ятницю, 27 листопада.

Видання пише, що це перший випадок, коли країна ЄС залучила до суду іранського чиновника за тероризм.

Прокуратура Бельгії звинуватила віденського дипломата Ассадолу Ассаді і трьох інших у плануванні нападу на мітинг Національної ради опору Ірану (NCRI) в Парижі. З програмною промовою на мітингу виступив адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані.

У той момент Ассаді був третім радником в посольстві Ірану у Відні. Французькі чиновники кажуть, що він відповідав за розвідку в південній Європі і діяв за наказом Тегерана.

У свою чергу Тегеран неодноразово відхиляв звинувачення, називаючи звинувачення в нападі «чужим прапором» з боку NCRI, яку він вважає терористичною групою. Ассаді не прокоментував це, але його адвокат сказав, що Ассаді дасть пояснення на суді.

Поліцейські документи показують, що в березні Асадді попередив владу про можливі заходи з боку певних груп, якщо він буде визнаний винним.

За даними влади, атаці перешкодила скоординована операція між французькими, німецькими та бельгійськими службами безпеки. Ассаді заарештували під час відпустки в Німеччині і передали Бельгії, де були заарештовані двоє його ймовірних спільників з півкілограма вибухової речовини TATP і детонатором. Бельгійська влада вважає, що Ассаді доставив вибухівку з Тегерана до Відня комерційним рейсом.

Франція заявила, що за змовою стоїть Міністерство розвідки Ірану, і витурила іранського дипломата. ЄС заморозив активи іранської розвідки і офіційних осіб.

Нагадаємо, що раніше Макрон висунув ультиматум мусульманським лідерам Франції. Він очікує, що вони протягом 15 днів ухвалять «хартію республіканських цінностей».

Також повідомлялося, що в Австрії пройшла спецоперація проти радикальних ісламістів. Поліція працювала щодо 70 підозрюваних і кількох організацій, підозрюваних в підтримці терористів.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар