В Індії починається епідемія ще одного захворювання
23.3 C
Киев
22.06.2021
Новини світу

В Індії починається епідемія ще одного захворювання

В Індії починається епідемія ще одного захворювання

Мукоромікоз небезпечний для хворих на діабет а також для хворих на ВІЛ/СНІД і рак

Мукоромікоз або «чорна цвіль» часто зустрічається серед пацієнтів з COVID-19 або серед тих, хто одужав після коронавірусу.

В Індії паралельно з другою хвилею коронавірусу починається епідемія ще однієї хвороби — мукоромікоз. Про це повідомляє BBC в неділю, 9 травня.

Як повідомляє видання, хвороба, яку іноді називають «чорною пліснявою», часто зустрічається серед пацієнтів з COVID-19 або серед тих, хто одужав після коронавірусу.

Індійський лікар Акша Наїр з Мумбаї розповів, що зростання захворюваності на мукоромікоз може бути викликаний використанням стероїдів при лікуванні важких форм коронавірусу. Стероїди знижують запалення в легенях, але в той же час вони знижують імунітет і можуть підняти рівень цукру в крові. На мукоромікоз хворіють приблизно через 12-15 днів після одужання від COVID-19.

Мукоромікоз — це захворювання, що рідко зустрічається. Пацієнти, які страждають на грибкову інфекцію, зазвичай мають симптоми закладеності носа і кровотечі з носа; пухлина і біль в оці; опущення повік; і нечіткість і, нарешті, втрата зору. Навколо носа можуть бути чорні ділянки шкіри.

Лікарі кажуть, що більшість їхніх пацієнтів спізнюються, коли вони вже втрачають зір, і лікарям доводиться видаляти око хірургічним шляхом, щоб інфекція не потрапила в мозок.

У деяких випадках лікарі в Індії кажуть, що пацієнти втрачають зір на обидва ока. У рідкісних випадках лікарям доводиться видаляти кістку щелепи хірургічним шляхом, щоб хвороба не поширювалася.

Вона смертельно небезпечна для хворих на діабет а також для хворих на ВІЛ/СНІД і рак. Смертність від мукоромікозу може досягати 50%.

Раніше повідомлялося, що в Індії зафіксували новий добовий рекорд кількості летальних випадків внаслідок коронавірусу — 4 187 смертей. Всього в Індії вже зареєстровано понад 21,8 мільйона підтверджених випадків хвороби і майже 240 000 смертей внаслідок COVID-19. Водночас експерти вважають, що навіть ці цифри значно нижчі від реальних.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар