В ООН попередили про небезпеку посухи
23.8 C
Киев
05.08.2021
Без рубрики

В ООН попередили про небезпеку посухи

В ООН попередили про небезпеку посухи

Засуха може стати наступною пандемією — ООН

Засуха може «перетворитися в наступну пандемію» — ризики зростають разом з потеплінням, заявили в ООН.

 

Шкода від дефіциту води і посухи може конкурувати з пандемією COVID-19. Про це заявила спецпред ООН з питань зменшення ризику катастроф Мамі Мізуторі, повідомляє Reuters у четвер, 17 червня.

 

«Засуха на межі перетвориться в наступну пандемію, і немає вакцини для її лікування», — сказала Мізуторі.

 

Засуха вже заподіяла економічних збитків, мінімум, на 124 мільярди доларів і залучила більше 1,5 мільярда людей в період з 1998 по 2017 рр., заявили в ООН і додали, що навіть ці цифри «є, швидше за все, валовими недооцінками».

 

Наразі глобальне потепління підсилило посуху на півдні Європи і в Західній Африці. Число жертв може «різко зростати», якщо світ не діятиме. Близько 130 країн можуть зіткнутися з великим ризиком посухи вже в цьому столітті.

 

За словами Мізуторі, посуха, як і пандемія, як правило, триває довгий час, має широкий географічний діапазон і завдає значної шкоди.

 

«Це може побічно вплинути на країни, які насправді не переживають посуху, шляхом нестачі продовольства і зростання цін на продовольство», — додала Мізуторі.

 

При цьому ООН очікує більш часті і сильні засухи в Африці, Центральній і Південній Америці, Центральній Азії, Південній Австралії, Південній Європі, Мексиці і США.

 

Нарешті, погіршення стану грунту частково викликано неправильним користуванням землею, і це наблизило світ до «точки неповернення», говорить Ібрагім Тяу, що відповідає в ООН за боротьбу з опустелюванням.

 

«Це, безумовно, явище, яке відбувається в інших частинах світу, і цілком може трапитися в Європі», — підсумував він.

 

Нагадаємо, що Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. Зміни клімату загрожують Україні опустелюванням великих територій у найближчі 30-40 років.

 

Також повідомлялося, що на Землі виснажуються запаси питної води. Проблема деоксигенації прісних водойм загрожує запасам питної води і крихкому балансу водних екосистем.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар