В ОПЗЖ Медведчука заявили, що політична криза в країні може бути вирішена за допомогою "перезавантаження" влади
25.4 C
Киев
22.06.2021
Політика

В ОПЗЖ Медведчука заявили, що політична криза в країні може бути вирішена за допомогою «перезавантаження» влади

Медведчук, Рабинович, ОПЗЖ

Медведчук, Рабинович, ОПЗЖ

Українська влада продовжує спроби нівелювання конституційної юрисдикції та ліквідації Конституційного Суду. 2 листопада 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4304, анонсований спікером на погоджувальній раді як документ, для прийняття якого парламент має «продемонструвати свою консолідовану позицію».

Про це говоривши у заяві партії «опозиційна платформа — за життя».

В ОПЗЖ впевнені, що спроба винести на голосування законопроект, який скасовує набрало законної сили рішення Конституційного Суду України, свідчить про прагнення парламенту зазіхнути на незалежність судової гілки влади, закріплену в Конституції України.

«Суть законодавчої ініціативи полягає в тому, щоб відновити дію норм законів України, які визнані Конституційним Судом неконституційними. Це прямо суперечить статті 1512 Конституції України, згідно з якою «рішення і висновки, прийняті Конституційним Судом України, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені»», –йдеться в заяві.

Зазначається, що прагнучи реанімувати норми Закону, визнані неконституційними, шляхом їх «відновлення», парламент, по суті, вдався до реваншизму щодо Конституційного Суду як до помсти за прийняття рішень про неконституційність актів Верховної Ради.

Більше того, оскільки Основний Закон України не передбачає такої форми для прийняття закону, як відновлення дії певної норми, можна стверджувати: йдеться про спробу прийняття Верховною Радою завідомо неконституційного закону неконституційним способом. Це пік правового нігілізму і грубе порушення Конституції України.

«Конституційний Суд України в рішенні від 8 червня 2016 року № 4-рп/2016 вказав, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані неконституційними, не можуть бути прийняті в аналогічній редакції, оскільки рішення Конституційного Суду України є «обов’язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені». Повторне введення правового регулювання, визнаного Конституційним Судом України неконституційним, дає підстави говорити про порушення конституційних приписів, згідно з якими закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8 Основного Закону України)», – заявили в партії «опозиційна платформа – за життя».

Переважна більшість громадян України на місцевих виборах, що відбулися 25 жовтня 2020 року, відмовили в довірі представникам Партії «Слуга народу» і політиці, що проводиться Зеленським і його оточенням.

«Опозиційна платформа — за життя «заявила, що політична криза, що виникла в країні, може бути вирішена за допомогою» перезавантаження» влади. Але зробити це, вважають в партії, необхідно не шляхом дострокового припинення повноважень суддів Конституційного Суду, що діяли в рамках своїх повноважень, а шляхом «перезавантаження» Верховної Ради України, депутати якої готують прийняття подібних антиконституційних законів, що свідчать про їх непрофесіоналізм, упередженість і неповагу до Конституції України, порушення прав громадян.

«Події, які відбуваються навколо Конституційного Суду – спроби неконституційного розпуску складу Суду, дискредитація судового корпусу, втручання в діяльність судового органу, – не тільки свідчать про конституційну кризу, але й вказують на наявність конституційного конфлікту між гілками влади, рішенням якого повинні стати позачергові парламентські вибори, а арбітром – народ України як носій суверенітету і єдине джерело влади. Конституційний Суд України 20 червня 2019 року в рішенні № 6-р/2019, вказав, що вирішення конституційного конфлікту народом шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України відповідає вимогам частини другої статті 5 Конституції України», – підкреслюється в заяві ОПЗЖ.

Нагадаємо, що рішення Конституційного Суду про скасування кримінальної відповідальності за декларування недостовірних відомостей викликало різку критику з боку представників української влади та її західних «партнерів».

Партія «опозиційна платформа — за життя» заявити, що вимога Зеленського пояснення суддями їх рішення є прямим втручанням у роботу судової системи.

Джерело: https://zagittya.com.ua/news/zajavlenija/protivostojanie_zakonodatelnoj_i_sudebnoj_vetvej_vlasti_mozhet_reshit_ukrainskij_narod_izbrav_novyj_sostav_parlamenta.html

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар