18.4 C
Киев
17.05.2021
Новини України

В РНБО закликали голову КСУ подати у відставку

В РНБО закликали голову КСУ подати у відставку

Фото: Скриншот Олексій Данилов різко відреагував на заяви Олександра Тупицького

Олексій Данилов порадив Олександру Тупицькому разом з адвокатом думати над лінією захисту в суді.

 

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький повинен припинити шантажувати Україну і подати у відставку. Про це написав голова Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данилов на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 3 листопада.

 

 

За його словами, заяви Тупицького «дивують неадекватністю оцінок ситуації і перебільшенням значущості власної персони».

 

«Хочу нагадати, що судді своїм рішенням від 27 жовтня посягнули на ряд фундаментальних основ конституційного ладу в Україні, здійснивши, по суті, спробу повалення конституційного ладу і зміни політичного курсу країни», — написав Данилов.

 

На його думку, подібні дії мають ознаки кримінального злочину.

 

«Тому раджу пану Тупицькому не засмічувати інформаційний простір істеричними заявами, а разом з адвокатом думати над лінією захисту в суді», — зазначив глава РНБО.

 

Данилов нагадав, що президент Володимир Зеленський як гарант Основного закону виконав свої обов’язки, подавши до парламенту проект закону про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства. У разі його прийняття припиняються повноваження чинного на сьогодні складу суду, але не припиняються повноваження самого КСУ.

 

«Наостанок хочу закликати: припиніть шантажувати країну. Не варто керуватися принципом, що замовлення вітчизняних олігархів і закордонних «спонсорів» повинен бути відпрацьований у будь-якому випадку. Це шлях у прірву. Ростов не гумовий, і власні багатства через кордон перевезти не вдасться. Збережіть залишки честі і подайте у відставку», — зазначив Данилов.

 

Він вважає, що суспільна довіра до конституційного судочинства буде відновлена, але це завдання вже нового складу Конституційного Суду.

 

Раніше у вівторок голова Конституційного Суду Олександр Тупицький закликав президента Володимира Зеленського відкинути емоції і врегулювати конституційну кризу правовим шляхом. На думку голови КСУ, «кров може захлеснути країну».

 

Також сьогодні нардепи закликали суддів КСУ піти у відставку. Під відповідним зверненням підписалися 150 депутатів. Однак, за даними ЗМІ, судді не бачать підстав для своєї відставки і не планують звільнятися.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар