В Україні хочуть припинити реформу інтернатів, – дитячий омбудсмен
-4.1 C
Киев
09.03.2021
Політика

В Україні хочуть припинити реформу інтернатів, – дитячий омбудсмен

В Україні хочуть припинити реформу інтернатів, – дитячий омбудсмен

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба
Фото з відкритих джерел

Чиновник заявляє про можливе звуження реформи лише до окремих закладів

Офіс уповноваженого з прав людини отримав на погодження проєкті розпорядження Кабміну, яким можуть скасувати реформу інтернатів в Україні. Про це повідомив дитячий омбудсмен Микола Кулеба в Фейсбук.

За словами омбудсмена, цей документ у разі прийняття фактично припинить  реформу інтернатів. У проєкті розпорядження Мінсоцполітики пропонує «відтермінувати» до 2026 року припинення влаштування до інтернатів дітей віком до 3-х років. Раніше це було передбачено стратегією до 2020 року й було  одним із ключових пріоритетів.

Також документ виключає з реформи 70%  інтернатних закладів системи освіти. Таким чином реформа звужується лише до будинків дитини (реформу яких відтерміновують до 2026 року), дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту (для дітей з важкими формами інвалідності) та дитячих будинків системи освіти.

Водночас Кулеба додав, що в дитячих будинках системи освіти станом на 01 січня 2020 року залишалось 1 057 дітей, що становить менше 1% від загальної кількості дітей в інтернатах.

Новини за темою: На Волині обвалилася стіна в будівлі психоневрологічного інтернату

Нагадаємо, нещодавно в Мінсоцполітики заявили про тимчасове призупинення видачі «пакунків малюка» для новонароджених через зміну організатора, який закуповував необхідні товари. Натомість породіллям пропонують монетизувати допомогу від держави.

Источник

Залишити коментар