В Україні почали відслідковувати захворювання на поліомієліт
-1.4 C
Киев
18.01.2022
Новини України

В Україні почали відслідковувати захворювання на поліомієліт

В Україні почали відслідковувати захворювання на поліомієліт

Україна посилює епіднагляд для запобігання спалахам поліомієліту

МОЗ розпорядилося посилити епіднагляд, а також провести інформаційну роботу з батьками, які відмовляються щеплювати своїх дітей.

 

МОЗ посилює епідеміологічний нагляд для запобігання спалахам поліомієліту. Про це повідомляє МОЗ в понеділок, 6 грудня.

 

Головний державний санлікар доручив органам охорони здоров’я в регіонах і лікарням проаналізувати виявлені за останні шість місяців випадки гострого млявого паралічу в дітей віком до 15 років. Йдеться про ті регіони, де показник таких випадків на 100 тисяч осіб менший за 0,01.

 

Кожен пацієнт із ГВП має бути лабораторно обстежений для підтвердження чи спростування діагнозу «поліомієліт».

 

«При підтвердженні випадку ГВП необхідно відбирати проби біоматеріалу в осіб, які контактували із хворим у домашніх умовах, у лікарні й організованих колективах», — сказано в повідомленні.

 

Водночас з батьками, які відмовляються вакцинувати від поліомієліту своїх дітей, має бути проведено інформаційну роботу з роз1яснення високих ризиків інфікування та поширення поліомієліту.

 

Нагадаємо, на початку жовтня на Рівненщині в півторарічної дитини підтвердили поліомієліт — батьки малюка усвідомлено відмовлялися від вакцинації через релігійні переконання.

 

Також у листопаді на Закарпатті поліомієліт виявили в п’ятьох дітей, одного малюка паралізувало. Усі хворі діти раніше не були вакциновані від захворювання, яке можна було легко уникнути у разі щеплення.

 

Паралізує дітей. Поліомієліт повернувся в Україну

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар