В Україні продовжили карантин до кінця квітня
9.4 C
Киев
04.03.2021
Новини України

В Україні продовжили карантин до кінця квітня

В Україні продовжили карантин до кінця квітня

Карантин в Україні діє з 11 березня 2020 року

На всій території України буде діяти «жовтий» рівень епіднебезпеки, який стане базовим.

Кабінет міністрів продовжив карантин в Україні до 30 квітня 2021 року і встановив «жовтий» рівень епіднебезпеки на всій території країни з 24 лютого. Таке рішення уряд прийняв на засіданні в середу, 17 лютого.

«Ми пропонуємо продовжити на території України термін дії карантину до 30 квітня 2021 року і встановити адаптивний карантин з впровадженням рівнів епіднебезпеки. Пропонуємо розподіл на чотири рівні — зелений, жовтий, помаранчевий і червоний», — повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ході засідання уряду.

За його словами, «жовтий» рівень епіднебезпеки — це ті обмеження, які діють зараз в країні з деякими послабленнями.

«Жовтий» рівень — буде базовим для всієї країни, поки ми не досягнемо «зеленого» або «червоного» рівня. Це ті обмеження, які діють на сьогоднішній день з деякими послабленнями», — сказав він.

Зокрема, буде дозволено:

  •     проведення масових заходів — 4 кв. м на одну людину або заповненість залу на 50%.
  •     відвідування навчальних закладів групами більш як 20 осіб.
  •     проведення матчів, командних ігрових видів спорту, але з певними обмеженнями за кількістю заповнених місць.
  •     робота кафе і ресторанів до 24:00.

Також Степанов назвав умови скасування карантину. За його словами, це буде можливо, якщо будуть виконані умови «зеленої зони» в половині регіонів. При цьому до умов прив’язали рівень захворюваності на грип і ГРВІ.

Такий рівень може бути досягнутий за наступних умов:

  •     рівень захворюваності на грип та ГРВІ на території щонайменше 13 регіонів України не перевищуватиме 50% від епідемічного порогу, встановленого для відповідного регіону;
  •     коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР і визначення антигену менш як 5%.

Степанов також пояснив, чому вибрали ці два показники: «Тому що у нас є певна кількість людей, які не звертаються за тестуванням, за медичною допомогою, а просто фіксують, що у них респіраторне захворювання і беруть лікарняний. Тому ми повинні враховувати всі без винятку такого плану такі показники. Тому для зеленого рівня ми взяли ситуацію з ГРВІ та COVID».

Раніше в середу стало відомо, що Кабмін повертає адаптивний карантин. Відповідна постанова набуде чинності з наступного тижня.

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що новими критеріями для введення більш жорстких обмежень будуть зростання понад 50% кількості госпіталізованих і 65% заповнених ліжок з киснем протягом 7 днів.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар