-8.7 C
Киев
12.02.2021
Новини України

В Україні скоротилося автовиробництво

В Україні скоротилося автовиробництво

Фото: marzoniauto.com У січні автовиробництво в Україні скоротилося на 29%

За рік автовиробництво в Україні скоротилося більш ніж на чверть. При цьому автобусне виробництво впало удвічі.

 

У січні 2021 року в Україні виготовили 604 одиниці автотранспортних засобів, що на 29% менше, ніж за аналогічний період 2020 року. Про це повідомляє асоціація автовиробників України Укравтопром у середу, 10 лютого.

 

«Найбільше минулого місяця було вироблено легкових автомобілів — 576 шт. На ЗАЗі випустили 325 легкових авто, а на Єврокарі 251 машину. Незважаючи на те, що в січні поточного року статистику в цьому сегменті формували вже два підприємства — ЗАЗ і Єврокар, — а не одне, як минулого року, випуск легкових автомобілів у річному обчисленні впав майже на 27 відсотків», — сказано в повідомленні.

 

Водночас випуск комерційних автомобілів (без урахування АвтоКрАЗу, який перестав розкривати інформацію про своє виробництво із серпня 2016 року) становить 4 шт. — це вдвічі менше, ніж рік тому. Як і в січні 2020 року, всі виготовлені на заводі Черкаський автобус.

 

«На 58% впало автобусне виробництво. За місяць в Україні виготовили 24 автобуси. Найбільшу кількість випустив завод Черкаський автобус — 15 шт. На ЗАЗі повідомили про виробництво 8 автобусів. Січневий результат Часівоярського автобусного заводу — 1 шт.», — додали в Укравтопромі.

 

Нагадаємо, у 2021 році ринок уживаних авто продовжив зростання. Імпортований «секонд-хенд» в січні зайняв більше 80% первинного ринку легкових автомобілів.

 

При цьому в Україні продажі електрокарів впали на 20%. Найпопулярнішим легковим авто у січні на ринку електрокарів став Chevrolet Bolt, який обігнав багаторічного лідера Nissan Leaf.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар