В Україні з початку року відкрили 510 кримінальних проваджень щодо корупції, – СБУ
26.6 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

В Україні з початку року відкрили 510 кримінальних проваджень щодо корупції, – СБУ

В Україні з початку року відкрили 510 кримінальних проваджень щодо корупції, – СБУ

Голова Служби безпеки України Іван Баканов


Главком

Упродовж поточного року за корупцію засудили 104 людей

В Україні з початку року розпочато 510 кримінальних проваджень про вчинення злочинів, пов’язаних з корупцією. Про це повідомив голова  СБУ Іван Баканов, передає пресслужба відомства.

Зазначається, що впродовж поточного року 679 особам повідомлено про підозру за цими злочинами. При цьому за корупцію засуджено 104 особи, а 143 посадовця звільнено з посад.

За словами Баканова, найбільшу кількість корупційних правопорушень за матеріалами СБУ виявлено саме в органах влади різних рівнів. Ідеться про 212 кримінальних проваджень і 269 оголошених підозр із загальної кількості. Зокрема, про підозру повідомлено колишньому голові Кіровоградської ОДА за вимагання хабаря у розмірі 1,3 млн грн, а також ліквідовано масштабну схему з видачі незаконних дозволів у ДАБІ.

Крім того, значну кількість корупційних злочинів виявили в правоохоронних і контролюючих органах. За цим напрямом було выдкрито 208 кримінальних проваджень, а 268 особам уже повідомили про підозру. Також із початку року було знешкоджено 6 організованих злочинних угруповань у правоохоронних органах.

Що стосується випадів корупції на ваговому контролі на дорогах, то Баканов заявив про виявлення корупційних схем із боку нинішніх посадовців Укртрансбезпеки та розтрату бюджетних коштів у розмірі 100 млн грн на закупівлі габаритно-вагових комплексів у 2018 році.

Нагадаємо, нещодавно генеральний прокурор Ірина Венедіктова поставила незадовільну оцінку НАБУ та САП через відсутність посадок топкорупціонерів. За її словами, у вже наявних провадженнях також не той рівень активності, як цього вимагає суспільство.

Источник

Залишити коментар