Вакцинні паспорти. Як вони працюватимуть в ЄС
20.5 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

Вакцинні паспорти. Як вони працюватимуть в ЄС

Вакцинні паспорти. Як вони працюватимуть в ЄС

Вакцинація в світі йде повним ходом

Сертифікати про вакцинацію в Європейському Союзі, які покликані забезпечити свободу пересування в Європі в період пандемії, почнуть діяти з 1 липня.

 

Європа поступово починає відкриватися після коронавірусу. Поки Євросоюз обіцяє ввести вакцинні сертифікати тільки з липня, багато країн готові почати приймати вакцинованих туристів ще раніше.

 

Корреспондент.net розбирався, як працюватиме система вакцинних сертифікатів. 

 

 

Рішення ЄС

 

Сертифікати про вакцинацію в Європейському Союзі, які покликані забезпечити свободу пересування в Європі в період пандемії, почнуть діяти з 1 липня.

 

«Регламент набуде чинності 1 липня з перехідним періодом з видачі сертифікатів для тих держав-членів, які потребують додаткового часу, — шість тижнів», — відзначили в Єврокомісії.

 

Рада ЄС 20 травня затвердила відкриття кордонів для вакцинованих мандрівників із третіх країн.

 

Також Рада затвердила так званий «механізм аварійного гальмування», який дозволить тимчасово обмежити всі поїздки в ЄС з третіх країн у разі, якщо епідемічна ситуація швидко погіршуватиметься.

 

Вакцинні паспорти. Як вони працюватимуть в ЄС

EPA

 

 

Країни хочуть заробити

 

Але багато країн не хочуть чекати 1 липня. Іспанія з 7 червня дозволить в’їзд вакцинованим мандрівникам з країн, що не входять у Європейський Союз, заявив прем’єр-міністр країни Педро Санчес.

 

Нове правило поширюватиметься на вакцинованих мандрівників незалежно від країни походження. За його словами, повернення туризму буде ключовим фактором відновлення економіки Іспанії.

 

Паралельно — з 24 травня — Іспанія дозволить туристам із країн, що не входять в ЄС, але входять до списку країн з низьким ризиком зараження коронавірусом, в’їжджати без необхідності надавати негативні ПЛР-тест на коронавірус.

 

Серед інших до списку включать Велику Британію, яка є найбільшим для Іспанії ринком іноземних туристів, а також Австралію, Нову Зеландію та Ізраїль.

 

«Їм тут будуть раді — більш ніж раді — без обмежень і контролю за станом здоров’я», — сказав Санчес. При цьому іспанський прем’єр говорив винятково про вакцини, які затвердило Європейське агентство з лікарських засобів.

 

Вакцинні паспорти. Як вони працюватимуть в ЄС

Іспанія хоче повернути туристів на пляжі // EPA

 

 

Італія вже готова приймати людей навіть з усього однією дозою вакцини. Згідно з планами італійського уряду, особи, які отримали тільки першу дозу вакцини проти коронавірусу, зможуть претендувати на в’їзд в Італію без відбуття карантину.

 

За даними інформаційного агентства Ansa, яке ознайомилося з указом італійського уряду, «зелений сертифікат» для в’їзду в Італію буде дійсним протягом 15 днів після того, як людина отримала першу ін’єкцію, і до тих пір, поки отримає другу — тобто приблизно до п’яти-шести тижнів для вакцин Pfizer чи Moderna, і до 10-12 тижнів для AstraZeneca.

 

На цьому етапі особа зможе подати заявку на отримання остаточної версії сертифіката, яка буде дійсною протягом дев’яти місяців після повної вакцинації.

 

Особи, які отримали вакцину Johnson & Johnson, матимуть право на дев’ятимісячний сертифікат, як тільки їм зроблять перше щеплення.

 

Положення цієї статті указу поширюються на осіб, які живуть в Італії та проходять там вакцинацію і які можуть використовувати «зелений сертифікат» для поїздок за кордон, щоб потім повернутися в Італію без відбуття карантину. 

 

 

Ситуація в Україні

 

За словами віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, в Україні планують видавати сертифікати, які підтверджують вакцинації, з кінця червня. За її словами, ці паспорти відповідатимуть стандартам ЄС і дозволять українцям подорожувати в країни Євросоюзу.

 

«Весь процес розробки цих паспортів здійснювався одразу разом з командою Європейської комісії, яка розробляє формат європейського цифрового паспорта. Тобто сумісність — це була основа, яка закладалася в нашу роботу. З першого дня це був загальний процес», — сказала Стефанішина.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар