ВАКС піддався на політичний тиск, але результат справи "Роттердам+" не зміниться - адвокат
23.6 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

ВАКС піддався на політичний тиск, але результат справи «Роттердам+» не зміниться — адвокат

суд, фото Уніан

суд, фото Уніан

Різка зміна позиції Вищого антикорупційного суду (ВАКС) у справі «Роттердам+» стала наслідком політичного тиску, але при цьому на закриття справи через відсутність у ній складу злочину це не вплине. Про це заявила адвокат у справі Наталія Дригваль.
«Неможливо просто припустити, що людина, яка має вищу юридичну освіту, величезний досвід роботи в якості судді могла віднести і розцінити це як доказ. Тому тут можливий варіант подій — це тільки політичний тиск, внаслідок якого її змусили прийняти це в якості аргументу», — повідомила Дригваль в ефірі телеканалу «Україна24».
На її думку, є всі підстави підозрювати про координацію дій НАБУ і судді ВАКС з метою затягнути в часі неминуче закриття справи «Роттердам+».
Адвокат зазначила, що формальним приводом для зміни позиції суду став висновок приватного експерта Педь, щодо якої ДБР почало розслідування через можливі фальсифікації.
«Незважаючи на те, що саме була отримана експертиза СБУ, яка не підтвердила збитку, детективи в терміновому порядку звернулися до приватного експерта, яка підтвердила наявність цього збитку. Вони ж і представили цю експертизу на розгляд судді вже в останньому провадженні», — додала Дригваль.
Нагадаємо, 27 жовтня ВАКС несподівано переглянув своє рішення у справі «Роттердам+» і скасував постанову прокуратури про закриття справи через відсутність складу злочину.
Таке рішення суд прийняв за заявою Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського. За твердженням адвокатів, на суддю чинився безпрецедентний політичний тиск з боку заявника.
У вересні цей суд визнав закриття справи «Роттердам+» повністю законним і обґрунтованим, вивчивши зібрані за 3,5 роки матеріали слідства. Тоді суд дійшов висновку, що немає доказів вчинення злочину і заподіяння шкоди від дії формули.
Справу » Роттердам»» було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 р.через відсутність складу злочину. Це рішення незабаром підтвердив офіс генерального прокурора, а також Вищий антикорупційний суд.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар