ВАКС прогнувся під Коломойського у справі " Роттердам+" - політолог
18.3 C
Киев
24.07.2021
Без рубрики

ВАКС прогнувся під Коломойського у справі » Роттердам+» — політолог

Ігор Коломойський, скріншот: YouTube

Ігор Коломойський, скріншот: YouTube

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) підкорився впливу Ігоря Коломойського і кардинальним чином переглянув своє ж рішення про обґрунтованість і законність закриття справи «Роттердам+».
Про це у своїй колонці на виданні «Цензор.Ні » пише політолог Кирило Сазонов.
«Скільки НАБУ ганьбилося з цією політичною справою, потім його остаточно закрили, але ось знову здрастуйте. Після всіх ганебних провалів чарівна паличка Коломойського заліковує розбиті граблями лоби і творить юридичні чудеса», — пише експерт.
За його словами, реанімація завідомо безперспективної справи сталася саме завдяки Ігорю Коломойському і їм же залученим антикорупційним активістам.
«Коли з одного боку тиснуть всі зв’язки Коломойського, а з іншого професійні антикорупціонери, ніякий закон не витримає. Флюгер прибитий намертво і вітер приречено дме в зазначеному напрямку. І навіть незалежний ВАКС раптом змінює своє рішення», — додав політолог.
Але при цьому, на думку Сазонова, справа «Роттердам+» в будь-якому випадку буде знову закрита, оскільки в ньому немає якогось не було складу злочину.
Сама формула, за його словами, нічим не відрізняється від ряду інших формул ціноутворення на газ, нафту та інші товари, а кримінальне розслідування щодо неї продиктовано суто політичними мотивами.
«Немає нічого кримінального у формульному ціноутворенні. І весь цивілізований світ користується. Будь то «Роттердам +» по вугіллю або «Дюссельдорф»» і» Амстердам+ » по газу. Саме за цими формулами працює НАК «Нафтогаз України» і до нього, що логічно, немає питань», — додав Сазонов.
Нагадаємо, 27 жовтня ВАКС несподівано переглянув своє рішення у справі «Роттердам+» і скасував постанову прокуратури про закриття справи через відсутність складу злочину.
Таке рішення суд прийняв за заявою Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського. За твердженням адвокатів, на суддю чинився безпрецедентний політичний тиск з боку заявника.
У вересні цей суд визнав закриття справи «Роттердам+» повністю законним і обґрунтованим, вивчивши зібрані за 3,5 роки матеріали слідства. Тоді суд дійшов висновку, що немає доказів вчинення злочину і заподіяння шкоди від дії формули.
Справу » Роттердам»» було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 р.через відсутність складу злочину. Це рішення незабаром підтвердив офіс генерального прокурора, а також Вищий антикорупційний суд.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар