Ватикан готовий стати посередником для України і РФ
11.3 C
Киев
06.05.2021
Новини світу

Ватикан готовий стати посередником для України і РФ

Ватикан готовий стати посередником для України і РФ

Фото: Wikimedia Commons Ватикан готовий прийняти зустріч президентів, але ЗМІ вже пишуть про нові локації

Святий Престол готовий бути посередником у зустрічі Зеленського й Путіна, але звернень із цього приводу не отримував.

 

Ватикан і Папа Римський Франциск особисто готовий бути посередником у зустрічі Президента України Володимира Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це заявив дипломат Ватикану кардинал Леонардо Сандрі, повідомляє La Reppublica.

 

«Конгрегація не знає про зустріч президентів України і Росії, але вірить, що посередництво Святого Престолу все-таки може відбутися після роботи Мінської групи. Водночас Сандрі стверджує, що Папа Франциск міг би взяти участь у цьому (зустрічі), як він це вже зробив, щоб допомогти примирення, в інших випадках», — пише видання.

 

Сандрі пояснив, що Мінська група, яка працює на посередництво, вже є. «Я вважаю, що будь-яка підтримка від Святого Престолу може бути здійснена в рамках цієї роботи», — сказав він.

 

При цьому дипломат Ватикану вважає, що Папа може внести свій вклад, як це робив в інших ситуаціях. «Я згадую, наприклад, про зустріч, яку він провів з Аль-Сістані в Іраку, і інші подібні зустрічі», — додав кардинал.

 

«Загалом, коли просять допомогти в сприянні миру і примиренню, Святий Престол ніколи не відступає», — резюмував Сандрі.

 

Тим часом НВ повідомляє з посиланням на джерела, що Україна пропонує провести зустріч президентів в Єрусалимі або Відні.

 

«У Нетаньягу довірчі відносини з нами, і з Росією. Тому Єрусалим — хороший варіант. Є й інший — Відень. Обидва місця по-своєму підходять із точки зору безпеки, як і гарантування рівноправності сторін», — сказав співрозмовник видання.

 

Відзначимо, в Кремлі заявляють, що поки не отримували офіційної пропозиції про зустріч Зеленського з Путіним у Ватикані.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар