0.1 C
Киев
28.12.2020
Новини України

Вчені пояснили спад COVID в Україні

Вчені пояснили спад COVID в Україні

В Україні скоротилася захворюваність коронавірусів

Причиною є особливість штаму коронавірусу, який поширений у країні, а також те, що люди почали розуміти небезпеку і вживати заходів обережності.

 

В Україні поширений менш заразний штам коронавірусу, ніж у західних країнах. Це стало однією з причин спаду коронавірусу в Україні. Про це заявив академік НАН Сергій Комісаренко в інтерв’ю  РБК-Україна, яке було опубліковано в понеділок, 28 грудня.

 

За словами вченого, головний фактор — це поведінка самого вірусу. Він стає то більш контагіозним (заразним), то менш контагіозним.

 

«Поки що немає новин про те, що вірус стає більш-менш летальний, що він викликає більш жорстке або полегшене захворювання. Його поведінка щодо перебігу захворювання поки що не змінилася. Але його контагіозність змінюється», — пояснив він.

 

Вчений вважає, що в Україні поширений штам коронавірусу, який не такий вже і контагіозний, як віруси в інших країнах на заході Європи. Втім, за його словами, є ще одна причина спаду COVID-19.

 

«Другий фактор, також вкрай важливий — це те, що наші люди поступово починають розуміти небезпеку вірусу і захворювання COVID-19, яке він викликає, і починають більш ретельно виконувати рекомендації карантину: маски, миття рук і дистанціювання», — додав він.

 

Вчений також зазначив, що на COVID-19 можуть захворіти не всі. У деяких людей може бути потужна імунна система. Втім, ці люди можуть бути розповсюджувачами інфекції. Також деякі люди можуть мати перехресний імунітет — тобто, імунітет проти менш небезпечних коронавірусів, який дозволяє імунній системі реагувати як захист проти останнього коронавірусу.

 

Нагадаємо, сьогодні в МОЗ повідомили про мінімальний добовий приріст випадків коронавірусу з початку жовтня. Однак, такий спад стався на тлі скорочення кількості тестувань.

 

Нагадаємо, в ВООЗ вважають, що світ перебуває на середині шляху до подолання пандемії коронавірусу.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар