Вчені знайшли новий вид коронавірусу в Європі
20.5 C
Киев
23.06.2021
Новини світу

Вчені знайшли новий вид коронавірусу в Європі

Вчені знайшли новий вид коронавірусу в Європі

Вірус вперше був виявлений у сільськогосподарських робітників

Новий мутований коронавірус отримав назву 20A.EU1 і швидко поширюється територією Європи.

 

Вчені виявили новий вид коронавірусу і назвали його 20A.EU1. Зараз він швидко поширюється країнами Європи. Про це повідомляє FT з посиланням на дослідження вчених зі Швейцарії та Іспанії, опублікованому на сайті Базельського університету.

 

Як з’ясували вчені, друга хвиля пандемії в Європі може бути пов’язана з мутацією коронавірусу серед іспанських сільськогосподарських робітників. З літа 2020 року він поширився по більшій частині Західної Європи і на сьогодні на нього припадає значна частка нових випадків зараження COVID-19.

 

 

Мутований коронавірус отримав назву 20A.EU1, а ключову роль у його розповсюдженні зіграли люди, які поверталися з відпусток в Іспанії. На думку генетика Базельського університету та автора статті Емми Ходкрофт, швидке поширення 20A.EU1 показує, що карантинні заходи були недостатніми для стримування пандемії.

 

Вона також зазначила, що вірус 20A.EU1 не схожий ні на одну відому версію вірусу Sars-Cov-2. Крім того, в статті йдеться про те, що до нього була відома мутація, яка привела до появи штаму коронавірусу D614G. Вчені впевнені, що він зробив вірус більш заразним.

 

Вчений Таня Штадлер із Вищої технічної школи Цюріха зазначила, що отримані за останній час зразки вірусу з усієї Європи базуються саме на цьому варіанті коронавірусу. Ще один співавтор дослідження Іньякі Комас передбачає, що новий штам міг швидко розповсюдитися завдяки первісному спалаху.

 

В ЄС різко зросла кількість смертей від COVID — ВООЗ

 

Нагадаємо, що всім жителям ЄС вакцин у 2021 році не вистачить. У Єврокомісії заявили, що вакцин для всього населення не вистачить і закликали уряди співдружності встановити пріоритети в вакцинації.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар