Венеціанська комісія запропонувала Зеленському допомогу у питанні КСУ
20.5 C
Киев
17.06.2021
Політика

Венеціанська комісія запропонувала Зеленському допомогу у питанні КСУ

Венеціанська комісія запропонувала Зеленському допомогу у питанні КСУ

Володимир Зеленський
Офіс президента України

Венеціанська комісія запропонувала експертизу в цьому питання

Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо запропонував Президенту Володимиру Зеленському експертизу Комісії щодо виходу з конституційної кризи в Україні. Про це йшлося під час телефонної розмови Зеленського і Букіккіо передає пресслужба ОП.

Як зазначається, сторони зосередили увагу на конституційній кризі в Україні, що розпочалася через рішення Конституційного Суду від 27 жовтня, яким фактично було «обнулено» всю систему боротьби з корупцією, яку наша держава за підтримки, зокрема, й Ради Європи та Венеціанської комісії вибудовувала в останні роки.

Зеленський зауважив, що як глава держави не може допустити ситуації, коли орган, який має давати оцінку відповідності Конституції, виносить неправові рішення, що знищують систему антикорупційних органів, включно з НАБУ, НАЗК та Вищим антикорупційним судом. Він також наголосив, що вважає своїм першочерговим завдання зараз збереження безперервного функціонування НАЗК та антикорупційних органів і посилення ефективності їхньої роботи.

«Джанні Букіккіо запропонував експертизу Венеціанської комісії у цій складній ситуації. Він також наголосив, що в жодному разі не можна ставити під ризик такі важливі питання, як існування Вищого антикорупційного суду, діяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, земельна реформа», — йдеться у повідомленні.

Голова Венеціанської комісії зазначив, що спільною метою сьогодні є відновлення довіри до судової системи та особливо до Конституційного Суду.

Президент України запросив Венеціанську комісію до спільної роботи над широкою судовою реформою.

Новини за темою: Зеленський не має права погрожувати ВРУ розпуском, це порушення Конституції, – Суслов про можливу відставку КСУ

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

 

Источник

Залишити коментар