Венедіктова назвала "логічними" санкції США проти Тупицького та Портнова
27.5 C
Киев
15.08.2022
Новини України

Венедіктова назвала «логічними» санкції США проти Тупицького та Портнова

Венедіктова назвала "логічними" санкції США проти Тупицького та Портнова

Фото: РБК-Украина Венедіктова назвала «логічними» санкції США проти Тупицького та Портнова

Олександр Тупицький та Андрій Портнов — «не перші українські громадяни, щодо яких запроваджують санкції США», сказала Венедіктова.

 

Санкції США щодо екс-глави Конституційного Суду Олександра Тупицького та екс-заступника голови адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова є логічними. Про це заявила генпрокурор Ірина Венедіктова, повідомляє Інтерфакс-Україна у п’ятницю, 10 грудня.

 

«Це не перші українські громадяни, щодо яких запроваджують санкції США. І ми чудово розуміємо, що юридичної підстави запровадження санкцій інших країн для української юрисдикції – для відкриття кримінальних справ – немає», — сказала Венедіктова.

 

Венедіктова нагадала, що в Україні щодо Тупицького є кримінальні справи.

 

«У нас щодо Тупицького дві кримінальні справи. За однією завершилося розслідування… Тому сказати, що наслідком стануть санкції (не можна). Ми рухаємося своїм шляхом», — додала генпрокурор.

 

Також Венедіктова зазначила, що «питання мають американські інститути і питання мають українські інститути».

 

«Тому як генеральний прокурор, який не відповідає за політичні рішення, а відповідає за рішення у сфері кримінальної юстиції, можу сказати, що це є логічним», — підсумувала Венедіктова.

 

Зазначимо, що санкції, запроваджені США 9 грудня, передбачають заборону на в’їзд до Штатів та блокування активів в американських банках.

 

Нагадаємо, що раніше український генпрокурор уперше за 19 років прибула із візитом до Мін’юсту США. Партнери обговорили взаємодію у сфері протидії кіберзлочинності, екстрадиційну співпрацю та боротьбу з торгівлею людьми.

 

Також Венедіктова назвала кількість викритих у корупції депутатів. Упродовж останніх трьох років правоохоронцям вдалося притягнути до відповідальності за корупцію 111 депутатів усіх рівнів.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар