18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Венедіктова пояснила, чому в Україні затягуються посадки

Венедіктова пояснила, чому в Україні затягуються посадки

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова
Фото з відкритих джерел

Процес правосуддя в Україні затягується через недосконалість судової системи та повільний прогрес САП і НАБУ

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова переконана, що правосуддя в Україні затягується на роки через провал судової реформи. Про це очільниця Офісу генпрокурора повідомила 26 жовтня в Facebook. 

Так, цього тижня очільники НАБУ та САП, ДБР, МВС та Нацполіції, ДФС та СБУ прозвітували про свої результати роботи за 9 місяців. Зокрема, цього року спостерігається позитивна динаміка, а результати перевищують показники минулого року.

«Прокуратура також самоочищується – тільки за час мого перебування на посаді притягнуто до відповідальності 21 прокурора, більшість – саме за корупцію», — зазначила генпрокурор. 

Однак, процес правосуддя в Україні затягнується на роки. Причиною цього Венедіктова назвала тотальну неукомплектованість судової системи та повільний прогрес у роботі спеціальних антикорупційних органів.  

«Спеціальні антикорупційні органи відстають від масштабів покладених на них завдань. ВАКС ухвалив вироки з позбавленням волі щодо суддів, працівників прокуратури та СБУ. Навіть якщо НАБУ і САП передадуть обвинувальні акти в провадженнях, де по кілька років тому повідомлені підозри, пропускна можливість ВАКС не дозволить швидко прийняти рішення в цих справах», — пояснила Ірина Венедіктова. 

За її словами, посадки неможливі без судів, адже результат роботи оперативників, слідчих і прокурорів нікому розглядати. 

Крім цього, затягує процес посадок відсутність необхідних кадрів у правоохоронній системі. 

«10 місяців немає Директора ДБР, неоднозначні коливання навколо статусу керівника НАБУ, попереду непростий конкурс на посаду очільника САП, понад півроку в.о. Голова ДФС, як вітер міняються очільники митниці. При цьому триває реформа в прокуратурі, податковій, перманентно в конкурсах Державне бюро розслідувань», — додала генпрокурор. 

Також на цей процес впливає недосконалість норм Кримінального процесуального кодексу. Внаслідок цього, пояснила Венедіктова, «виходять сухими з води найодіозніші персони». Крім цього, лазівки в КПК дозволяють затягувати процеси правосуддя. 

У зв’язку з цим Офіс генпрокурора розпочав підготовку пакету законодавчих змін щодо підвищення ефективності судового розгляду у справах про корупційні злочини. За словами Ірини Венедіктової, вже є глобальні напрацювання і щодо змін до Кримінального процесуального кодексу.

Источник

Залишити коментар