Вибори-2020: Такої явки виборців за часи незалежності в Україні не було, – політолог Решмеділова
17.6 C
Киев
18.05.2021
Політика

Вибори-2020: Такої явки виборців за часи незалежності в Україні не було, – політолог Решмеділова

Вибори-2020: Такої явки виборців за часи незалежності в Україні не було, – політолог Решмеділова


Телеканал ZIK

Явка виборців на місцевих виборах – гранична. Такої явки ми не пам’ятаємо взагалі за період незалежності України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявила політологиня, кандидатка філософських наук Олександра Решмеділова.

Коментуючи результати екзит-полів щодо виборів міських голів, Решмеділова зауважила, що в Україні зберігається така тенденція, що виборці голосують за чинних мерів, бо за їхньої каденції у населених пунктах зміни рівно, але відбувалися.    

Національні партії, зі слів експертки, не залишилися «поза процесом», і партійна приналежність також відіграла свою роль.   

До прикладу, президентська партія «Слуга народу» на виборах робила ставки не на кандидатів у мерські крісла, а безпосередньо на кількісний результат, аби бути присутньою на місцевому рівні, впливати на прийняття рішень і, можливо, бути учасником місцевих коаліцій.    

«Якщо ми подивимося, чи реально багато таких національних партій, які зробили «марш-кидок» і показали велику кількість «трудорук», тобто людей, яких можна виставити на всіх рівнях, то такий занос зробила ще «Батьківщина». Інші політсили або мають регіональну специфіку, тобто мають сталий електорат, схвальні позиції або в одній області, або в ряді областей, але так, як раніше, щоб у двох третинах областей бути представленою і мати результат, таких небагато у нас партій, які можуть цим похвалитися. Це насправді по зубах тільки великим політпроєктам, які представлені зараз у парламенті. Інші політсили, можливо, ставили собі такі амбітні цілі, але подивимося за підрахунком голосів, чи все це вдасться», – сказала Решмеділова.

Але явка виборців, за словами експертки, також зіграла тут свою роль.

«Явка – гранична. Такої явки ми не пам’ятаємо взагалі за період незалежності України. Ми навіть почали жартувати, що має бути здорова явка – 36,6%», – додала експертка.

Натомість низькі результати «Слуги народу», з її слів, це швидше досвід для молодої політичної сили, аніж поразка, адже розбудова розгалуженої мережі представництв і осередків – величезна робота, яка не робиться за один день.

Новини за темою: Підкуп виборців, «каруселі» та мінування виборчих дільниць: Головні порушення виборчого процесу 25 жовтня

Нагадаємо, вчора, 25 жовтня, в Україні відбулися місцеві вибори.

Як повідомляє Центральна виборча комісія, явка виборців на місцевих виборах в Україні 25 жовтня склала 36,88% — за результатом опрацювання 100% інформації з усіх областей України.

ЦВК зазначає, що найвища явка була у Тернопільській області — 44,68%, найнижча у Донецькій — 31,67%.

Источник

Залишити коментар