Віктор Медведчук: Верховна Рада України повинна зупинити спробу узурпації влади президентом Зеленським і його оточенням
17.6 C
Киев
28.09.2022
Політика

Віктор Медведчук: Верховна Рада України повинна зупинити спробу узурпації влади президентом Зеленським і його оточенням

Віктор Медведчук: Верховна Рада України повинна зупинити спробу узурпації влади президентом Зеленським і його оточенням

Народний депутат Віктор Медведчук
«Опозиційна платформа — За життя»

Верховна Рада України має зупинити спробу узурпації влади президентом Зеленським та його оточенням. Про це заявив голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя», народний депутат Віктор Медведчук, передає пресслужба політсили.

Наводимо текст повідомлення дослівно:

Політична криза, викликана антиконституційними, незаконними діями Президента Зеленського та його оточення, спрямованими на позбавлення судової влади незалежності, невиконання рішень Конституційного Суду і протизаконну розправу над його суддями, яка готується у Верховній Раді, значною мірою спровокована прямим тиском сил, які здійснюють зовнішнє управління Україною.

Оточення Зеленського прагне приховати своє бажання знищити незалежність судової системи і зробити її кишеньковою за якимись «домовленостями» з послами G7, Європарламентом та іншими особами, котрі, як і Президент України, і Верховна Рада, не мають жодних повноважень для розпуску Конституційного Суду та припинення повноважень його суддів, а численні заяви щодо цього є цинічною маніпуляцією.

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) опублікувала лист до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, в якому вкрай негативно оцінила законопроект Зеленського: «Довіру потрібно заслужити, однак це може бути здійснено лише в системі, яка поважає Конституцію та принцип верховенства закону. Припинення повноважень суддів є грубим порушенням Конституції й основоположного принципу поділу влади. Порушення Конституції, навіть з поважної причини, не може привести до культури конституціоналізму та поваги до верховенства права, яких дотримуються і в боротьбі з корупцією».

У Венеціанської комісії є всі підстави говорити про грубі порушення Конституції України. Так, стаття 1512 Конституції України чітко вказує, що «рішення і висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені».

Рішення про звільнення з посади судді Конституційного Суду України може бути ухвалене виключно в порядку, встановленому статтею 1491 Конституції України. Припинення повноважень суддів КС здійснюється голосуванням не менш ніж 2/3 суддів від конституційного складу КС. Є всі підстави розглядати законодавчу ініціативу Президента, дії членів Ради національної безпеки і оборони України та уряду України як незаконне втручання в діяльність Конституційного Суду, невиконання його рішень, а ці дії, як і оцінка судових рішень, що набули законної сили, містять ознаки злочинів, передбачених статтями 109, 344, 376 і 382 Кримінального кодексу України.

Упевнений, що рішення Венеціанської комісії має стати холодним душем для Президента України Зеленського та його оточення.

Висновок Венеціанської комісії однозначний: припинення повноважень суддів є кричущим порушенням Конституції та фундаментального принципу поділу влади.

Не можна допустити встановлення в країні диктатури правого нігілізму і дій, спрямованих на узурпацію влади.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Источник

Залишити коментар