Віктор Медведчук заявив, що президент не повинен опускатися до погроз
22.9 C
Киев
16.05.2021
Політика

Віктор Медведчук заявив, що президент не повинен опускатися до погроз

Віктор Медведчук, фото:ОПЗЖ

Віктор Медведчук, фото:ОПЗЖ

Українські депутати, які не бажають підтримувати сумнівні ініціативи Президента Зеленського щодо Конституційного Суду, діють в рамках закону. А ось сам глава держави, погрожуючи парламенту розпуском, примушує народних обранців до порушення Основного Закону. Про це заявив голова політради партії «опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук в кулуарах Верховної Ради.

«Напевно він (Президент Володимир Зеленський, — Ред.) лякав представників своєї партії, які не бажають голосувати і знають, що це голосування буде порушенням не тільки Конституції, а й норм кримінального законодавства, – допустив Медведчук. — Чи мають рацію депутати, які не хочуть? Абсолютно праві. Чи правий Президент, який їм загрожує? Вважаю, що ні. Я думаю, що Президент не повинен опускатися до погроз».

Політик нагадав, що поданий Зеленським законопроект про розпуск Конституційного Суду «є за всіма правовими оцінками конституційним переворотом, грубим порушенням чинного законодавства та Основного Закону».

«Конституція не передбачає можливості припинення повноважень суддів Конституційного Суду за винятком підстав, передбачених у ст. 1491. І це рішення може бути прийняте під час виконання повноважень суддями Конституційного Суду як мінімум 2/3 голосів від його конституційного складу. Ніяких інших підстав для розпуску суду, для припинення повноважень КС не існує», — пояснив парламентарій.

Політик нагадав, що на невідповідність Конституції президентської ініціативи вже вказали і у Венеціанській комісії. Тобто, в правовій демократичній державі подібні дії не можуть мати місце. Тим більше ініціювати їх не може Президент країни, як гарант Конституції.

«Дії Президента, його оточення, РНБО, уряду, що перешкоджають виконанню рішення Конституційного Суду, підпадають під дію кримінального законодавства. У них є ознаки складу злочинів, передбачених ст.376, ст. 344, ст. 382 Кримінального кодексу України», – заявив Медведчук, підкресливши, що законодавство передбачає кримінальну відповідальність за невиконання рішень і висновків Конституційного Суду. Вони не можуть бути оскаржені, оскаржені і підлягають неухильному дотриманню.

З приводу можливого розпуску парламенту на тлі конституційної і політичної кризи в Україні, нардеп вважає, що провладна політсила повністю втратила довіру виборців. Тому формування нового складу законодавчого органу відповідало б запитам українського суспільства.

«Є всі підстави для розпуску Ради. Особливо після місцевих виборів, з урахуванням рівня довіри громадян партії «Слуга народу». Український народ вважає, що повинні бути нові вибори і повинна бути обрана нова Верховна Рада, яка буде відповідати інтересам українського народу», – резюмував Віктор Медведчук.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=0qiezPg3HOo

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар