Віктор Медведчук закликає не допустити встановлення в країні диктатури і узурпації влади з боку Президента
15.8 C
Киев
28.09.2022
Політика

Віктор Медведчук закликає не допустити встановлення в країні диктатури і узурпації влади з боку Президента

Рішення Венеціанської комісії, щодо ситуації з КСУ-холодний душ для Зеленського та його оточення

Віктор Медведчук, скріншот з відео

Віктор Медведчук, скріншот з відео

Протизаконні дії Президента Зеленського щодо втручання в роботу Конституційного Суду України і невиконання його рішень, спрямовані на позбавлення судової влади незалежності і розправу над її суддями. Реакція Європи на ситуацію, що склалася з КСУ не змусила себе чекати, зокрема Венеціанська комісія направила Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову лист з негативною оцінкою дій Президента. Про це заявити голова політради партії «опозиційна платформа — за життя» Віктор Медведчук.

Він підкреслив, що оточення Зеленського прагне приховати своє бажання знищити незалежність судової системи.

«Зеленський і його команда хочуть, щоб судова система стала кишеньковою за якимись» домовленостями» з послами G7, Європарламентом та іншими особами, які, як і Президент України, і Верховна Рада, не мають жодних повноважень для розпуску Конституційного Суду і припинення повноважень його суддів, а численні заяви з цього приводу є цинічною маніпуляцією», – сказав Медведчук.

Наводячи цитату з листа Венеціанської комісії, адресованого українському уряду, політик зазначив, що Президенту України чітко вказали на те, що в його діях є грубі порушення Конституції.

«Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) опублікувала лист до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, в якому вкрай негативно відгукнулася про законопроект Зеленського: «довіру потрібно заслужити, однак це підлягає здійсненню тільки в системі, яка поважає Конституцію і принцип верховенства закону. Припинення повноважень суддів є грубим порушенням Конституції та основоположного принципу поділу влади. Порушення Конституції, навіть з поважної причини, не може призвести до культури конституціоналізму і поваги до верховенства права, яких дотримуються і в боротьбі з корупцією», – йдеться в листі Венеціанської комісії.

У Венеціанської комісії є всі підстави говорити про грубі порушення Конституції України. Так, Стаття 1512 Конституції України чітко вказує, що»рішення і висновки, прийняті Конституційним Судом України, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені».

Рішення про звільнення з посади судді Конституційного Суду України може мати місце виключно в порядку, встановленому статтею 1491 Конституції України. Припинення повноважень суддів КС здійснюється голосуванням не менше 2/3 суддів від конституційного складу КС. Є всі підстави розглядати законодавчу ініціативу Президента, дії членів Ради національної безпеки і оборони України та уряду України як незаконне втручання в діяльність Конституційного Суду, невиконання його рішень, а ці дії, як і оцінка судових рішень, що набрали законної сили, містять ознаки злочинів, передбачених статтями 109, 344, 376 та 382 Кримінального кодексу України», – заявив голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя».

На закінчення він підкреслив, що не можна допустити в Україні узурпації влади.

«Упевнений, що рішення Венеціанської комісії має стати холодним душем для Президента України Зеленського та його оточення. Висновок Венеціанської комісії однозначний: припинення повноважень суддів є кричущим порушенням Конституції і фундаментального принципу поділу влади. Не можна допустити встановлення в країні диктатури правого нігілізму і дій, спрямованих на узурпацію влади», – резюмував Віктор Медведчук.

Раніше голова політради партії «опозиційна платформа — за життя» Віктор Медведчук заявляв, що роблячи вибір на користь принизливих вимог кредиторів і наплювавши на інтереси власних громадян, влада в черговий раз довела, що центри управління рішеннями українського уряду знаходяться у Брюсселі і Вашингтоні, і аж ніяк не в Києві.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар