Влада готує Концепцію нацсистеми стійкості
31.9 C
Киев
23.06.2021
Новини України

Влада готує Концепцію нацсистеми стійкості

Влада готує Концепцію нацсистеми стійкості

Фото: president.gov.ua Зеленський на Всеукраїнському форумі Україна 30

Головним же пріоритетом є боєздатні Збройні сили України — запорука стабільності і гарантія спокою.

 

В Україні завершується розробка Концепції національної системи стійкості, яка передбачає забезпечення базових вимог НАТО. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на Форумі Україна 30. Безпека країни в Києві у вівторок, 11 травня, повідомляє прес-служба глави держави.

 

Зеленський назвав три найважливіші цінності для українців — безпека, свобода і справедливість. Водночас безпека — це головна умова існування держави і її незалежності, підкреслив Президент.

 

«Одним з головних пунктів моєї програми є безпека людини і безпека країни. Її забезпечення… покладено в основу політики національної безпеки України», — заявив Зеленський.

 

Він нагадав, що у вересні минулого року затвердив Стратегію національної безпеки і оборони України, в основі якої — людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека, а вищим пріоритетом держави є відновлення миру, територіальної цілісності і суверенітету України в межах міжнародно-визнаних кордонів.

 

Стратегія ґрунтується на трьох основних принципах: стримування, стійкість і взаємодія, на яких зосереджені зусилля і ресурси України.

 

«Перш за все ми продовжуємо стримувати російську агресію і нарощуємо свій бойовий потенціал. Як і будь-яка цивілізована країна, Україна не хоче війни, але для миру… вона повинна мати сильну і боєздатну армію. Адже саме вона є запорукою стабільності, гарантією спокою і того, що ні у кого не виникне думки забрати щось у нашої держави легко і без єдиного пострілу», — підкреслив Зеленський.

 

За його словами, серед пріоритетів Стратегії національної безпеки — посилення оборони і безпеки можливостей, міжнародна підтримка, політичний, економічний і правовий тиск на агресора.

 

«А головний пріоритет — це боєздатні Збройні сили України. Підготовлений військовий резерв і ефективна територіальна оборона в поєднанні з іншими органами сектору безпеки і оборони здатні захищати країну на землі, на морі, в повітрі і — що зараз дуже актуально — в кіберпросторі», — підкреслив Президент.

 

Він також відзначив, що дуже важливою є готовність держави і суспільства до реагування на будь-які загрози і небезпеки.

 

«Зараз завершується розробка Концепції національної системи стійкості, яка передбачає забезпечення базових вимог НАТО, зокрема щодо безперервності управління та надання критичних державних послуг, стійкого енергозабезпечення; дієвої реакції на неконтрольоване переміщення великої кількості осіб; стійких ресурсів забезпечення водою, продовольством; реакції на масові втрати; стійких систем цивільної комунікації та цивільного транспорту», — розповів Зеленський.

 

Він додав, що для досягнення всіх цих цілей Україна тісно взаємодіє з представництвом НАТО в нашій країні.

 

Володимир Зеленський також вкотре підкреслив, що стратегічним курсом України є набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

 

«Для цього передбачається досягти в максимально стислі терміни достатньої сумісності Збройних сил України та інших складових сектору безпеки і оборони з відповідними структурами держав Альянсу й отримати запрошення та приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО», — заявив Президент.

 

Він вважає, що реалізація положень Стратегії національної безпеки і оборони країни сприятиме формуванню нової системи забезпечення нацбезпеки, яка здатна захищати державний суверенітет і територіальну цілісність України.

 

Зеленський оцінив імовірність війни з РФ

 

Нагадаємо, з 11 по 13 травня продовжує роботу Всеукраїнський форум Україна 30. Його нова тема — Безпека країни. У вівторок, 11 травня, Форум відкрив Президент Володимир Зеленський. 12 травня три сесії Форуму присвячені українській армії. 13 травня на Форумі обговорюватимуть виклики безпеки України і перспективи їх подолання, безпеку кордонів, стратегію кібербезпеки, питання цивільного захисту і громадської безпеки.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар