Влада ОАЕ скасувала вихідний день у п'ятницю
21.01.2022
Новини світу

Влада ОАЕ скасувала вихідний день у п’ятницю

Влада ОАЕ скасувала вихідний день у п'ятницю

Фото: Unsplash В ОАЕ вирішили покращити баланс між роботою та особистим життям громадян

ОАЕ – перша країна у світі, яка запровадила національний робочий тиждень коротший за глобальний п’ятиденний тиждень, зазначили в уряді.

 

Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) є першою мусульманською країною, яка відмовилася від вихідного дня в п’ятницю. Про це у вівторок, 7 грудня, повідомляє еміратське агентство новин WAM з посиланням на рішення уряду ОАЕ.

 

«Вихідні дні на тижні продовжуються на півдня, щотижневими вихідними стають субота і неділя, а також половина робочого дня п’ятниці. У п’ятницю офіційний робочий час – 4,5 години – з 7:30 до 12:00», – йдеться в повідомленні.

 

 

 

Також влада ОАЕ оголосила, що п’ятнична проповідь і молитва в мечетях проходитимуть в один і той самий час і починатимуться о 13:15 за місцевим часом, зазвичай п’ятнична молитва починається об 11:00 і закінчується до 13:00. Працівникам держустанов дозволено працювати в п’ятницю у віддаленому режимі.

 

Вказано, що ОАЕ – перша країна у світі, яка запровадила національний робочий тиждень коротшим за глобальний п’ятиденний тиждень.

 

«Продовжені вихідні є частиною зусиль уряду ОАЕ з покращення балансу між роботою та особистим життям і підвищення соціального благополуччя з одночасним підвищенням продуктивності для зростання економічної конкурентоспроможності ОАЕ», – заявили в уряді.

 

Як відомо, п’ятниця для мусульман святий день. Мусульмани вірять, що саме в п’ятницю Аллах створив Адама, який у цей день увійшов до раю і в цей день був вигнаний з нього, і судна година не настане жодного іншого дня, крім п’ятниці.

 

Цей день є святковим для мусульман, коли належить відвідувати особливу п’ятничну молитву в мечетях і приділяти час близьким. Тому в усіх мусульманських країнах п’ятниця — це вихідний день, тоді як робочий тиждень починається з неділі.

 

Нагадаємо, минулого тижня Президент України Володимир Зеленський провів переговори з главою ОАЕ шейхом Мухаммадом бін Заїд Аль Нахайяном. Вони обговорили подальшу економічну співпрацю двох країн. Також Зеленський запросив шейха в Україну.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар