ВООЗ очікує появу нового смертельного вірусу
18.9 C
Киев
17.06.2021
Новини світу

ВООЗ очікує появу нового смертельного вірусу

ВООЗ очікує появу нового смертельного вірусу

Нинішня пандемія не остання в світі, і необхідно нарощувати темпи вакцинації, щоб впоратися з цим завданням, кажуть у ВООЗ.

Всесвітня організація охорони здоров’я очікує появи нового смертоносного вірусу, який призведе до нової пандемії. Такий прогноз озвучив глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус в понеділок, 24 травня.

«Не востаннє світ зіткнувся із загрозою пандемії. Згідно з еволюційними оцінками, з’явиться новий вірус, який потенційно буде ще більш заразним і більш смертоносним, ніж нинішній вірус», — заявив він.

При цьому Гебреєсус зазначив, що для боротьби з пандемією коронавірусу вже створили вакцини, і зараз немає штамів COVID-19, що загрожують ефективності наявних вакцин.

«Поки не з’явилося жодних варіантів, які значно знижували б ефективність вакцин, діагностичних або терапевтичних засобів COVID-19. Але немає жодних гарантій, що так буде і надалі», — наголосив він.

Глава ВООЗ також заявив, що до вересня всі країни повинні вакцинувати від коронавірусу щонайменше 10% свого населення. А до кінця року — щонайменше 30%.

Він зазначив, що за міжнародним механізмом поставки вакцин COVAX 125 країн світу отримали 72 млн доз.

«Але цих доз досить для вакцинації тільки 1% населення цих країн. Тому сьогодні я закликаю країни-члени ВООЗ підтримати масову вакцинацію не менше 10% населення до вересня. І продовжити, щоб до кінця року досягти рівня вакцинації не менше 30%», — заявив Гебреєсус.

Як відомо, епіцентром пандемії залишається Індія, де від захворювання вже померли понад 300 осіб.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар