-17 C
Киев
19.02.2021
Новини світу

ВООЗ оцінила ризики епідемії Ебола в Африці

ВООЗ оцінила ризики епідемії Ебола в Африці

На цей момент відомо про п’ять летальних випадків захворювання лихоманкою Ебола у Гвінеї.

 

Всесвітня організація охорони здоров’я розцінює як дуже високий ризик поширення лихоманки Ебола у Гвінеї, у регіоні — високий. Про це йдеться в повідомленні ВООЗ в четвер, 18 лютого.

 

 

 

Відзначається, що на цей момент у Гвінеї від лихоманки померло п’ятеро людей.

 

«ВООЗ розцінює ризик поширення [Ебола] у країні як дуже високий, враховуючи невідомі масштаби, тривалість і походження спалаху, потенційно велику кількість контактів, потенційне поширення на інші частини Гвінеї і сусідні країни, обмежені на цей момент можливості для реагування на місці і невідомий штам вірусу», — йдеться в повідомленні.

 

Також є високий ризик поширення вірусу в сусідні країни — Ліберію та Сьєрра-Леоне.

 

«Не дивлячись на певні обмеження на переміщення через кордон внаслідок нинішньої пандемії COVID-19, значною мірою транскордонний рух триває і становить ризик поширення БВВЕ», — відзначили у ВООЗ.

 

У зв’язку з цим Організація закликає сусідів Гвінеї підготуватися до можливої епідемії. При цьому ВООЗ виступила проти введення обмежень на поїздки у Гвінею і торгівлю з нею.

 

Нагадаємо, влада Гвінеї оголосила про початок епідемії Ебола 14 лютого. Раніше спалах вірусу Ебола зафіксували в Демократичній Республіці Конго.

 

У 2013-2016 роках Гвінея стала одним з епіцентрів спалаху вірусу Ебола в Західній Африці. Тоді в цій частині Африки померло 11,3 тисячі осіб, захворіло понад 28 тисяч. Гірше, ніж у Гвінеї, ситуація була тільки в сусідніх Сьєрра-Леоне і Ліберії. Влада останньої вже оголосила про закриття кордонів із Гвінеєю.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар