ВООЗ виступила проти участі політиків у розслідуванні походження COVID
31.9 C
Киев
23.06.2021
Новини світу

ВООЗ виступила проти участі політиків у розслідуванні походження COVID

ВООЗ виступила проти участі політиків у розслідуванні походження COVID

Втручання політиків отруює розслідування, заявили у ВООЗ

На організацію здійснюється все сильніший тиск з метою змусити її розпочати нове розслідування походження коронавірусу.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розкритикувала втручання політиків у розслідування походження коронавірусу SARS-CoV-2. «Ми просимо відокремити науку від політики і залишити нас в адекватній, позитивній атмосфері для пошуку відповідей. Політика отруює розслідування. Доводити ВООЗ до ситуації, у якій вона тепер опинилася, несправедливо стосовно вчених. Це ставить організацію у становище, у якому неможливо дати відповіді, що цікавлять світову спільноту», — заявив директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майко Райан на прес-конференції в Женеві.

 

На ВООЗ здійснюється все сильніший тиск з метою змусити її розпочати нове розслідування походження коронавірусу. Дата запуску другої фази розслідування, однак, поки не призначена. Спочатку організація бажає дочекатися рекомендацій технічних експертів.

 

Тиск політиків

 

Президент США Джо Байден 26 травня доручив американським спецслужбам посилити роботу з виявлення можливої ​​аварії в інституті вірусології в китайському місті Ухань. У Білому домі не виключають, що витік вірусу з лабораторії цього інституту міг привести до пандемії коронавірусу, внаслідок якої загинуло вже понад 3,5 млн осіб.

 

Під час недавньої конференції ВООЗ ясності зажадали і країни Євросоюзу, а також деякі інші члени всесвітньої організації. Вони запросили інформацію про подальші кроки ВООЗ у справі розслідування походження коронавірусу. На їхню думку, це має вирішальне значення для запобігання майбутніх пандемій.

 

Висновки міжнародної експертної групи

 

У березні міжнародна група експертів, створена ВООЗ, назвала витік коронавірусу з лабораторії в Ухані «вкрай малоймовірним». При цьому експерти відмовилися від подальшої відпрацювання цієї версії, заявивши, що коронавірус, швидше за все, передався людині від кажана через проміжну ланку.

 

Звіт експертів відразу ж викликав хвилю недовіри. Багато країн висловили стурбованість тим, що експертам у ході розслідування в Китаї не був наданий доступ до необхідної інформації.

 

Джерело: Російська служба DW

Читайте Korrespondent.net в Google News

Коронавірус

Кіпр скасовує обмеження для британців, які зробили щеплення

СюжетПаспорт вакцинації від коронавірусу в ЄС: «мінне поле» етики і права

СюжетЧому в Україні помирає так багато пацієнтів із COVID, підключених до ШВЛ

Рим заборонив експорт вакцини Astrazeneca до Австралії

Німецькі науковці про коронавірус: театр безпечніший за супермаркет

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар