ВООЗ закликає країни поділитися вакцинами з COVAX
-4.8 C
Киев
09.03.2021
Новини світу

ВООЗ закликає країни поділитися вакцинами з COVAX

ВООЗ закликає країни поділитися вакцинами з COVAX

Фото: twitter.com/WHO Тедрос Гебреісус закликав країни поділитися вакциною

У Всесвітній організації охорони здоров’я стурбовані забороною Європейського Союзу на експорт вакцин.

 

Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреісус закликав країни, які вже отримали вакцину від коронавірусу допомогти глобальному механізму COVAX. Про це йшла мова на засіданні ВООЗ в п’ятницю, 29 січня, повідомляє прес-служба Організації.

 

«Ми просимо ті уряди, які вже отримали поставки COVID-вакцин для щеплення своїх медпрацівників і літніх осіб, поділитися надлишковими дозами з COVAX, щоб інші країни могли робити те ж саме», — зазначив гендиректор ВООЗ.

 

У свою чергу помічник генерального директора ВООЗ Маріанджела Сімао висловила занепокоєння рішенням Європейського Союзу про заборону на експорт вакцин від COVID-19 без спеціального дозволу від країн ЄС. Вона підкреслила, що подібні заходи не йдуть на користь світовій охороні здоров’я.

 

«Викликає велику стурбованість ситуація, коли будь-яка країна або блок приймає рішення про обмеження експорту продукції, яка являє собою глобальне благо», — заявила вона.

 

За словами Сімао, продукція для боротьби з COVID на цей час надходить із різних точок світу. Так, наприклад, активні складові виробництва вакцин можуть надсилатися з Китаю, а виробничі потужності при цьому знаходитимуться на території європейських країн.

 

Вона зазначила, що завданням світової спільноти є поставка вакцин за принципом справедливості, так само як і інших матеріалів для виробництва препаратів.

 

Нагадаємо, Єврокомісія обмежила експорт вакцини від коронавірусу з Євросоюзу. Однак для України зробили виняток, так як вона є членом програми Східного партнерства.

 

Також повідомлялося, що Єврокомісія хоче допомогти Україні з вакцинами, поки вони не будуть доступні через механізм COVAX.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар