ВР спростила розмитнення євроблях і знизила штрафи
17.6 C
Киев
18.05.2021
Новини України

ВР спростила розмитнення євроблях і знизила штрафи

ВР спростила розмитнення євроблях і знизила штрафи

Штрафи за нерозмитнені «євробляхи» знижені

Закон знижує штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тисяч грн до 8,5 тисячі.

 

Парламент України прийняв новий закон про розмитнення «євроблях» та істотно знизила штрафи за нерозмитнені машини на іноземних номерах. Про це повідомляє Korrespondent.net з посиланням на трансляцію засідання Верховної Ради.

 

Під спрощене розмитнення потрапляють транспортні засоби, ввезені фізичними особами на митну територію України до 31 грудня 2020 року та які перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

 

До другого читання закону встановили обмеження на спрощене розмитнення транспортних засобів, з року випуску яких пройшло більше п’яти років.

 

Так, за цією процедурою не можна розмитнити транспортні засоби, що відповідають кодам УКТ ЗЕД 8702 (ТС, призначені для перевезення 10 осіб і більше) і 8711 (мотоцикли, мопеди і велосипеди), на які раніше поширювалися положення цього документа.

 

Розмитнити можна тільки автомобіль однієї категорії на одну людину (один легковий, один вантажний, один причіп). Авто має відповідати екологічним стандартам не менше Євро2 і не походити з країни-агресора.

 

Документ пропонує протягом 180 днів з моменту набрання чинності розмитнювати автомобілі за такою формулою: Ставка = ставка базова + Vе + Fе

 

Тут ставка базова — ставка податку в євро за один транспортний засіб, який визначається виходячи з кількості років, що минули з року виготовлення машини, до року визначення ставки податку. Vе — ставка податку в євро за одну штуку транспортного засобу.

 

Вона визначається множенням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння в кубічних сантиметрах на коефіцієнт, який становить:

 

 • 0,25 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна — для авто з об’ємом двигуна внутрішнього згоряння до 2000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,2 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна — з об’ємом двигуна від 2001 куб. сантиметрів до 3000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,25 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна — з об’ємом двигуна від 3001 куб. сантиметрів до 4000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,35 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна — з об’ємом двигуна від 4001 куб. сантиметрів до 5000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,5 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна — з об’ємом двигуна більше 5000 куб. сантиметрів.

 

Крім того, в цій формулі Fе — ставка податку в євро за одну одиницю транспортного засобу.

 

Вона становить для транспортних засобів:

 

 • оснащених двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом — 0,0 євро;
 • оснащених двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) — 100 євро;
 • оснащених двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом або двигуном внутрішнього згоряння з запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) та електричним двигуном (одним або декількома) — 0,0 євро.

 

Також, згідно з новим законом, учасник бойових дій може розмитнити євробляху за новою процедурою протягом 270 днів, за умови документального підтвердження його перебування понад 90 днів безпосередньо на території проведення операції Об’єднаних сил з дня набрання чинності закону.

 

Закон набирає чинності наступного дня після опублікування, а вводиться в дію через один місяць з дня набрання ним чинності.

 

Також у четвер, 15 квітня, за позачерговому засіданні народні депутати суттєво знизили штрафи за нерозмитнені «євробляхи».

 

Документом вносяться зміни до Митного кодексу. Закон знижує штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тисяч гривень до 8,5 тисячі гривень. Після сплати штрафу можна або вивезти авто за кордон, або розмитнити його в Україні.

 

Автомобілі повинні бути особистого користування, які були у використанні і з року випуску яких пройшло більше п’яти років, та які класифікуються за товарними позиціями 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни) згідно з УКТ ЗЕД. Йдеться про авто, які станом на 31 грудня 2020 року перебували в митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

 

Пільгове митне оформлення не поширюється на:

 

 • транспортні засоби, спеціально призначені для пересування по снігу,
 • спеціальні автомобілі для перевезення спортсменів на майданчики для гри в гольф та аналогічні транспортні засоби,
 • моторні транспортні засоби, обладнані для тимчасового проживання людей.

 

Нагадаємо, раніше в Раді заявили про останній шанс для власників «євроблях».

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар