ВС не визнав агітацією опитування Зеленського
22 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

ВС не визнав агітацією опитування Зеленського

ВС не визнав агітацією опитування Зеленського

Верховний суд відмовив позивачеві в повному обсязі

Велика палата Верховного суду вирішила, що опитування президента не є передвиборною агітацією.

 

Верховний суд України відмовився визнати всеукраїнське опитування президента Володимира Зеленського, що проводилося в день місцевих виборів, незаконною агітацією. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на постанову Великої палати Верховного суду від 25 жовтня.

 

Це рішення опублікували 28 жовтня і воно не може бути оскаржене.

 

 

Позивач, екс-депутат Наталія Новак просила Верховний суд визнати незаконною агітацією відеозвернення Зеленського, в якому він анонсував проведення загальнонаціонального опитування по 5 питань. Позивач також просила заборонити проведення цього опитування.

 

Велика палата ВС вирішила, що дане опитування не є передвиборною агітацією.

 

«За матеріалами цієї справи, на підставі аналізу наданих сторонами доказів та пояснень сторін можна зробити висновок, що справжньою метою проведення опитування є з’ясування президентом України важливих, як на його думку, соціально-економічних питань», — йдеться в постанові суду.

 

Крім того, судді відзначили, що використання Зеленським вираження «Україна — це ти» не містить жодних закликів до голосування за ту чи іншу політичну силу.

 

На думку Верховного суду, цей вислів використовувався в Україні та іншими політичними силами, а також широко застосовується в масовій культурі.

 

Таким чином, суд не знайшов обставин, які беззаперечно свідчили б на користь того, що опитування було прихованою формою агітації за пропрезидентську партію «Слуга народу».

 

Верховний суд відмовив позивачеві в повному обсязі.

 

Згідно з даними соціологічної групи Рейтинг, опитування Зеленського проігнорувала третина виборців. При цьому думки опитаних і тих, хто не відповідав на питання, в основному, збігаються.

 

Також стало відомо, що до проведення президентського опитування залучалися діти. У Зеленського пояснили, чому.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар