Втручання Угорщини у вибори слід залишити в минулому і відновити діалог, - Кулеба
22.9 C
Киев
16.05.2021
Політика

Втручання Угорщини у вибори слід залишити в минулому і відновити діалог, — Кулеба

Втручання Угорщини у вибори слід залишити в минулому і відновити діалог, - Кулеба

Дмитро Кулеба
Фейсбук МЗС України

Міністр сподівається, що сторони повернуться до предметної розмови

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що епізод з втручанням Угорщини в місцеві вибори слід залишити в минулому, а натомість повернутися до двосторонніх переговорів. Про це дипломат заявив під час брифінгу, повідомляє Європейська правда. 

Як зазначається, Кулеба нагадав про заборону в’їзду в Україну для двох угорських посадовців через втручання у виборчий процес.

«Я за конструктив, за позитив, але якщо хтось з партнерів перетинає червону лінію, він одразу отримуватиме від нас дуже сильного копняка, який виштовхає його назад за червону лінію», — сказав очільник МЗС.

Також міністр виступив за те, щоб залишити в минулому цю ситуацію з втручанням у виборчий процес в Україні.

«Угорщина зробила свій крок, ми зробили крок у відповідь. Ми діяли жорстко, тому що йдеться про принципове питання. Я сподіваюся, що цей епізод залишиться в минулому, емоції вщухнуть, і ми повернемося з угорськими партнерами до предметної розмови щодо усіх питань порядку денного, яких багато між Україною та Угорщиною», — підсумував Кулеба.

Нагадаємо, у суботу, 24 жовтня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав угорців Закарпаття підтримати на місцевих виборах політичну силу КМКС «Партія угорців України». 

Згодом Міністерство закордонних справ України заявило, що глибоко засмучене тим, як офіційний Будапешт «нахабно підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи України» через агітацію чиновників на місцевих виборах. 

Пізніше Україна заборонила в’їзд двом високопоставленим особам з Угорщини через агітацію в Закарпатській області під час місцевих виборів. 

Згодом глава МЗС Угорщини Петер Сіярто назвав «жалюгідною і безглуздою» заборону Києвом в’їзду в Україну двом угорським високопосадовцям.

Источник

Залишити коментар