Вугілля з "ДНР" через Росію продавали в Україну і ЄС
-14.6 C
Киев
19.01.2021
Новини України

Вугілля з «ДНР» через Росію продавали в Україну і ЄС

Вугілля з "ДНР" через Росію продавали в Україну і ЄС

Фото: ssu.gov.ua Вилучено печатки фіктивних підприємств

СБУ блокувала схему сепаратистів з продажу вугілля. У київському офісі пройшли обшуки, вирішується питання про повідомлення про підозру.

 

Служба безпеки України виявила поставки вугілля з «націоналізованих» «ДНР» шахт в Україні і країни ЄС, яке ввозилося з Росії за підробленими документами. Про це в п’ятницю, 27 листопада, повідомляє прес-центр СБУ.

 

Співробітники спецслужби блокували сприяння «ДНР» у незаконних поставках вугілля.

 

Відзначається, що оперативники і слідчі спецслужби встановили, що організував протиправний механізм власник донецьких збагачувальних фабрик групи компаній Енергоімпекс. За домовленістю з представниками «ДНР», його структури допомагали сепаратистам з сортуванням і збагаченням вугілля, видобутим на «націоналізованих» шахтах.

 

«На продукцію організатори робили підроблені документи про її походження. Потім вугілля через територію РФ «офіційно» поставляли і реалізовували в Україні та деяких країнах Європейського Союзу. Велика частина отриманих коштів йшла в псевдобюджет «республіки» і на матеріальну підтримку незаконних збройних формувань», — йдеться в повідомленні.

 

Для реалізації злочинної схеми організатор зареєстрував у Києві так звану «дзеркальну» комерційну структуру з українською юрисдикцією.

 

У рамках розпочатого кримінального провадження правоохоронці провели в Києві ряд слідчих дій в офісі та за місцем проживання фігурантів справи. Вилучена документація, печатки суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності, які доводять здійснення угоди.

 

Вирішується питання про повідомлення про підозру організатору українського «офісу» та іншим фігурантам.

 

 

 

 

 

Нагадаємо, в «ДНР» ще в 2017 році оголосили про початок поставок вугілля в Росію. Тоді нині покійний глава «республіки» Олександр Захарченко заявив про відправку перших 95 вагонів у РФ.

 

Про плани продавати вугілля в Європу і на Близький Схід сепаратисти заявляли ще в 2015 році.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар